Naujienos

Pasidžiaukime LEU studentų vasaros laimėjimais!

2017-09-13

Vasaros derlius

Štai ir prabėgo dar viena vasara. Kai kam tai poilsio metas, o kitiems – tai sunkios treniruotės, įtemptos varžybos, pralietas prakaitas sporto aikštelėse, baseinuose, stadionuose. Šiandien  mes jau galime prisiminti vasaros startus ir suskaičiuoti Lietuvos edukologijos universiteto studentų sportinių trofėjų derlių.

Svarbiausias studentams sporto renginys vyko rugpjūčio 19-30 d. Taivano sostinėje Taipėjuje: Pasaulio studentų vasaros žaidynės (Universiada). Lietuvai atstovavo 66 studentai iš įvairių šalies universitetų. Tame skaičiuje ir 6 SSF studentai.

Plaukikai: pirmakursis Danas Rapšys (nuotraukoje) ir antrakursis Andrius Šidlauskas, dziudo imtynininkė, magistrantė Anastasija Michailova, lengvaatletės: LEU absolventė Giedrė Kupstytė ir trečiakursė Monika Elenska bei sportinės gimnastikos atstovas, antrakursis Robertas Tvorogal.

Didžiausius laimėjimus pasiekė ir savo vardą į Lietuvos sporto istoriją įrašė Danas Rapšys. Jis tapo pirmuoju lietuviu vienoje Universiadoje iškovojusiu tris medalius. D. Rapšys iškovojo du aukso medalius (200 m laisvu st. ir 200 m nugara) ir bronzos medalį (100 m nugara). Andrius Šidlauskas 100 m plaukime krūtine pateko į finalą ir iškovojo VII vietą, 50 m krūtine – XVII vietą, 200 m krūtine – XXXIII vietą. Abu mūsų plaukikai dalyvavo ir 4 x 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje, kur iškovojo VII vietą.

Dziudo atstovė Anastasija Michailova svorio kategorijoje iki 57 kg užėmė IX vietą. Antrakursis Robertas Tvorogal universiados sportinės gimnastikos daugiakovės varžybose užėmė X vietą.

Giedrė Kupstytė rutulio stūmimo varžybose užėmė XIII vietą, o Monika Elenska 800 m bėgime – XVI vietą.

Prieš Universiadą Budapešte vyko Pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame mūsų studentai taip pat pasirodė gana sėkmingai. Andrius Šidlauskas plaukdamas 100 m krūtine iškovojo VI vietą, o 200 m kompleksiniu būdu – XXVIII. Danas Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje užėmė X vietą, o 200 m nugara – VIII. Estafetės plaukime atstovaudami Lietuvos komandai D. Rapšys ir A. Šidlauskas užėmė XVII vietą.

Mūsų universitete studijuoja ir Pasaulio kurčiųjų olimpinių žaidynių čempionai. Turkijos mieste Samsune vykusiose XXIII kurčiųjų olimpinėse žaidynėse mūsų universiteto studentai, LEU absolventai Gediminas Žukas ir Lukas Laurinaitis bei trečiakursis Mantvydas Vaičiulis žaidė Lietuvos rinktinėje, kurią treniruoja LEU dėstytojas Algimantas Šatas.

Olimpinių žaidynių vicečempione tapo antrakursė krepšininkė Gražina Jočytė. Kurčiųjų vasaros olimpinės žaidynėse orientavimosi sporto mišriose sprinto estafetėse Lietuvos komanda iškovojo bronzą. Rinktinėje startavo Mantas Volungevičius (SSF, III k.) ir Gedvilė Diržiūtė (HUF studentė).

SSF antrakursis Kazimieras Dauskurtas badmintono varžybose iškovojo IV vietą.

Vasaros saulė medalių spindesiu šypsojosi ir mūsų universiteto irkluotojams. Belgrade (Serbija) vykusio Europos jaunimo (iki 23 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato jaunimo vienviečių kanojų 200 m distancijos finale LEU absolventas Henrikas Žustautas (nuotraukoje) finišavo pirmas ir iškovojo aukso medalį.

Liepos 14-16 dienomis Bulgarijos mieste Plovdive Henrikas Žustautas tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu. Vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos finale SSF trečiakursis Artūras Seja užėmė septintą vietą. Rumunijoje vykusio pasaulio jaunių (iki 18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato jaunimo vaikinų vienviečių kanojų varžybose ir vėl nepralenkiamas buvo Henrikas Žustautas. Paskutinį kartą pasaulio jaunimo čempionate startavęs H. Žustautas šiose varžybose triumfavo trečią kartą. Pasaulio jaunimo čempionu lietuvis tapo 2014 ir 2015 metais. Jaunimo vaikinų vienviečių baidarių 200 m distancijoje sidabro medalį iškovojo Artūras Seja.

Lietuvos lengvaatlečiai negrįžo tuščiomis iš Europos iki 23 metų čempionato. Moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose neįtikėtiną ištvermę parodė mūsų universiteto trečiakursė Živilė Vaiciukevičiūtė (nuotraukoje). Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė ėjikams nepalankiomis oro sąlygomis – kepinant kaitriai saulei –  iškovojo bronzą.

SSF trečiakursė Aurelija Tamašauskaitė Vengrijoje vykusio pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionato mišrioje estafetėje užėmė IX vietą, o Europos suaugusiųjų čempionate ji buvo XXXI.

Paryžiuje vykusiame pasaulio graikų-romėnų imtynių čempionate antrakursis Justas Petravičius užėmė XIV vietą.

Gal ir nepaminėjome visų mūsų universiteto sportininkų vasaros startų, bet džiaugiamės kiekvieno studento pasiektu laimėjimu. Didžiuojamės mūsų universiteto studentais, kurie garbingai kovoja įvairiausio lygio varžybose. Dėkojame jiems ir linkime iškovoti dar ne vieną gražią pergalę Lietuvai ir mūsų universitetui ateinančiais mokslo metais!!!

Už informacijos turinį atsakingas (-a) Vida Juškelienė. Už informacijos paskelbimą atsakingas (-a) Vida Juškelienė. Informacija atnaujinta: 2017-09-13 15:32