UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Studijų ir mokslo naujienos

Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos III kurso studentės: „Pagalba – puikus būdas suprasti specialiųjų poreikių turinčių žmonių gyvenimą“

2015-06-08

2015 m. gegužės mėn. pabaigoje vyko Valstybinio studijų fondo projekto „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ baigiamoji konferencija. Joje kartu su savo dėstytoja dalyvavome ir mes – ikimokyklinės pedagogikos III kurso studentės. Po šios konferencijos dar kartą įsitikinome, kad neįvertiname to, ką turime, kol nesusiduriame su iškilusiomis problemomis. Todėl ši žinutė skirta kaip tik Tau, mielas drauge. Apsidairyk aplink ir pažvelk, kiek daug šalia žmonių. Deja, kartais mes nepastebime ar tiesiog nenorime pastebėti žmonių su negalia... Gal bijome, kad nežinosime, kaip pasielgti tam tikroje situacijoje? Gal bijosime padaryti klaidą ar įskaudinti kitą žmogų? Pagalba – puikus būdas suprasti specialiųjų poreikių turinčių žmonių gyvenimą. Tu gali tapti savanoriu ir nebebijoti pažvelgti į šiuos žmones. Mes kiekvienas esame ypatingas. Todėl priimkime vieni kitus, pripažindami individualumą, nes kiekvienas norime būti kažkieno draugu.

 

Pasibaigus konferencijai, nelikome abejingi jos metu iškeltiems klausimams, problemoms. Galvojome, ką būtent mes, universiteto bendruomenė, galėtume padaryti, siekdami, kad studijos būtų ne tik prieinamos, tačiau ir teikiančios džiaugsmo visiems studentams. Lietuvos edukologijos universitetas yra būtent ta aukštoji mokykla, kuri turėtų rodyti pavyzdį ne tik šiame projekte dalyvaujantiems, tačiau ir kitiems Lietuvos universitetams. Mūsų universiteto bendruomenė gali didžiuotis daugybe būsimų ir esamų pedagogų, kurie moko bendrauti su specialiųjų poreikių turinčiais žmonėmis. Projekto metu gauta speciali įranga ir finansinė parama yra labai vertinga ir naudinga. Dar labiau vertėtų pasidžiaugti vykstančiais švietimo pagalbos specialistų mokymais, kurie yra didelis žingsnis kuriant bendražmogišką bendravimą tarp universiteto bendruomenės narių. Būtent šis bendravimas turėtų būti didžiausias prioritetas ir siekiamybė, norint užtikrinti studentų gerovę, saugią ir malonią aplinką.

 

Su dideliu noru ir pasiryžimu mes galime padaryti daugiau!

  1. ORGANIZUOKIME neformalius renginius, forumus, diskusijas, kurių metu būtų galimybė susipažinti ir pabendrauti su specialiųjų poreikių turinčiais studentais. Dalinkimės patirtimis, sėkmės istorijomis ir įkvėpkime vieni kitus.
  2. PAŽYMĖKIME visas auditorijas Brailio raštu.
  3. NEPAMIRŠKIME, kad liftas skirtas tiems, kam labiausiai reikia. Nepiktnaudžiaukime juo, jei galime užlipti laiptais.
  4. ĮTRAUKIME specialiosios pedagogikos kursą į visų pedagoginių studijų programas.
  5. PASIRŪPINKIME specialiųjų poreikių turinčių studentų įsidarbinimo galimybėmis po studijų.
  6. STENKIMĖS informuoti būsimus specialiųjų poreikių turinčius studentus apie galimybes studijuoti mūsų universitete.

 

Pažiūrėk šį filmą. Jis padės Tau pažvelgti į Lietuvos universitetų studentus iš kitos perspektyvos.

 

Visa informacija apie konferenciją čia.

 

Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos III kurso studentės

 
 
Informacija atnaujinta: 2015-06-10 08:35