TARPTAUTINIŲ RYŠIŲ IR RYŠIŲ SU VISUOMENE SKYRIUS
 

Atsiliepimai

Ieva Brazauskaitė ir Kristina Jodenytė (Istorija, IV kursas), Parmos nacionalinis archeologijos muziejus, Italija

     Šiemet atlikome net keturių mėnesių praktiką Parmoje, viename gražiausių Šiaurės Italijos miestų, garsėjančiu ne tik savo istorija, bet ir ypatingu Prosciutto kumpiu bei Parmigiano sūriu. Praktikai pasirinkome Nacionalinį Parmos muziejų, kuris buvo įkurtas 1760 m. Per pirmąjį praktikos mėnesį turėjome susipažinti su muziejaus veikla, ekspozicijomis, istorija. Daug informacijos išsivertėme iš anglų kalbos, pradėjome po truputį įsisavinti italų kalbą. Viena svarbiausių užduočių buvo paruošti maršrutą po muziejų anglų bei lietuvių kalbomis, o pasiruošus – vesti ekskursijas muziejaus lankytojams. Ekskursiją vedėme ir keletui lietuvių studentų – vieni buvo erasmus studentai Parmos universitete, kiti - tiesiog atostogų metu aplankė muziejų. Tolesni darbai buvo projektai, tokie kaip lankstinukai anglų kalba, kurie padėtų lankytojams sužinoti daugiau apie muziejaus kolekcijas savarankiškai, taip pat ruošėme medžiagą lietuvių kalba šio muziejaus internetinei svetainei. Buvo naudinga stebėti muziejaus veiklą, edukacines programas.

     Praktika truko penkias dienas per savaitę, šešias valandas per dieną. Savaitgaliai būdavo laisvi, todėl nemažai keliavome po kitus miestus. Pabuvojome Romoje, Veronoje, Venecijoje, Pizoje, Genujoje, Florencijoje, Bolonijoje, taip pat ir mažesniuose miesteliuose, bei prie Viduržemio jūros – Monterroso paplūdimyje. Aplankėme daug muziejų, galerijų, sužinojome daug naujo apie Italiją. Šis netrumpas praktikos laikotarpis padėjo perprasti italų kultūrą, susipažinti su kitokiu gyvenimo būdu, taip pat pramokti italų kalbą. Manome, kad nauji įgūdžiai ir patirtis pravers tolesnėms studijoms Lietuvoje.

 

Andžela Petrovskaja ir Justinas Brazauskas (Geografija, II kursas), Nicolaus Copernicus University, Lenkija 

     Įspūdžiai – neapsakomi – susipažinome su labai įdomiais ir protingais žmonėmis. Suradome draugų iš visos Europos, turėjome galimybę bendrauti su Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos studentais. Per tuos mėnesius patobulinome anglų ir lenkų kalbų žinias, šiek tiek išmokome ispanų, italų, kitų slaviškų kalbų. Erasmus - tai tikrai puiki galimybė studentams, ypač geografijos; turėjome puikią galimybę pažinti kitų šalių kultūrą, tradicijas. Kadangi buvome vidurio Europos šalyje, keliavome ir po kitas Europos šalis, per tą laiką išmokome ir sužinojome tiek daug, kad manau per visą gyvenimą dar tiek nebuvome išmokę. Ši patirtis išliks mūsų atmintyje visam gyvenimui!

 

Sandra Grublytė (Socialinės pedagogika), Sheffield Hallam University, Jungtinė Karalystė:

     Erasmus - tai puiki galimybė studentams, kurie nebijo rizikuoti ir nori išbandyti kažką naujo bei paįvairinti savo studijas.
      Manau, kad kiekvienas pasinaudojęs galimybe, sudalyvauti šioje mainų programoje, įgyja naujos patirties, gali įvertinti studijas kitoje šalyje, susipažįsta su naujais žmonėmis ir tiesiog puikiai leidžia laiką.
      Šios studijos ne tik suteikė man naujų žinių, patobulino mano anglų kalbos žinias, bet taip pat praplėtė draugų ratą bei suteikė galimybę puikiai praleisti laiką, susipažinti su naujomis kultūromis, nes, kaip visiems žinoma, Anglijoje galima sutikti labai įvairių žmonių iš skirtingų pasaulio vietų, ir tiesiog išmokė savarankiškumo.
      Taigi, visi, kas turi galimybę sudalyvauti šioje programoje, tiesiog privalo ja pasinaudoti, nes laikas praleistas studijuojant Sheffield Hallam universitete Anglijoje dar ilgai išliks mano atmintyje. Labai gera prisiminti dienas praleistas ten, draugišką bei nuoširdų dėstytojų bendravimą su studentais, studentų laisvą elgesį paskaitų metu, laisvalaikį, kurio žmonės ten turi tikrai daugiau, nei mes, besimokantys Lietuvoje, žmonių laimingus veidus gatvėje ir dar daug gražių dalykų.

 

Paulius Tyla ir Airinė Vitkūnaitė (Geografija, II kursas), Univerzita Jana Evangelisty Purkyne v Usti nad Labem, Čekijos Respublika:

     Dalyvavome Erasmus programoje 2009/2010 m.m. rudens semestre, Čekijoje, Usti nad Labem miestelyje. Kadangi Čekija nuo Lietuvos nėra taip toli, nusprendėme ten važiuoti nuosavu automobiliu. Norėjome daugiau pamatyti pakeliui, o ir kaina už degalus, važiuojant dviese, buvo dvigubai mažesnė, negu traukinio bilietas į vieną pusę. Mus pasitikusi čekė mentorė Zdenka buvo labai paslaugi ir maloni, nors susikalbėti su ja angliškai buvo labai sunku. Čekai nepasižymi geromis anglų kalbos žiniomis. Tačiau, jaunatviškas entuziazmas ir gestai mums leido suprasti vieniems kitus. Skaityti toliau.

 

Justina Kazlauskaitė (Ekonomika, III kursas), University of Economics in Bratislava, Slovakija:

     "Studijos pagal Erasmus programą man buvo neįkainojama patirtis. Tai buvo galimybė ne tik studijuoti užsienyje, patobulinti anglų kalbos žinias, bet ir susipažinti su žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių, susirasti naujų draugų, sužinoti apie naujas kultūras bei keliauti. Slovakija yra Europos vidurys, todėl turėjau daug galimybių keliauti po visą Europą. Taip pat gyvendama užsienyje įgijau neįkainojamą vertybę - savarankiškumą. Tai buvo laikas, kurio niekada gyvenime nepamiršiu!

 

Miglė Navickaitė (Teatro ir kino pedagogika, IV kursas), The American Church in Paris, Prancūzija

     Erasmus+ absolvento praktika - puiki galimybė, kurią turėtų pasinaudoti studentas, baigęs studijas ir vis dar jaučiantis begalini smalsumą, norą pažinti, tyrinėti, atrasti. Begalinis kelionių troškimas paskatino ir mane ieškoti praktikos vietos. Nerealiausia mintis, kuri galėjo ateiti į galvą - Prancūzija. 3 mėnesius praleisti Paryžiuje skamba kaip kiekvieno romantiko bohemiška svajonė. Šiais laikais internete nesunku susirasti informacijos apie galimybe savanoriauti įvairiuose šalyse. Žinoma, visų pirma reikia noro ir kantrybės bei skirti laiko paieškai. Įdėtos pastangos atsiperka ir laimė šypsosi net ir nemokant prancūzų kalbos!

     Mažoji Amerika Paryžiuje. Vieta, kur mano praktika nuo pirmo žingsnio tapo jaukiais ir laukiančiais namais. Būtent čia, toli nuo Lietuvos atradau kaip svarbu turėti tokią bendruomenę. Čia renkasi įvairiausi žmonės, dauguma iš Jungtinės Amerikos valstijos, kurie tiki, ir kurių gyvenimas pasikeitė persikėlus gyventi į Prancūzija. Laukiami visi, norintys prisidėti, tad buvimas dalimi šios bendruomenės tikrai nepriminė darbo. Komanda, vadovaujama lyderės Allison, sukūrė nepamirštamą dienos stovyklą daugiau nei 70 vaikų nuo 3-10 metų. Vaikai visur yra vaikai, nesvarbu nei lytis, nei tautybė. Kaskart būdami čia jie ne tik smagiai leidžia laiką, gamina gražius darbelius, klausosi vis skirtingų istorijų, bet ir mokosi visame atrasti gėrį, būti tolerantiškais, pakantūs, viso to ir dar daugiau aš mokiausi kartu su jais. Su grupe jaunuolių nuo 11-18 metų, vadovaujama menininko Grant, visą savaitę stengėmės išlaisvinti savo kūrybines - menines galias, sužinoti kas naujo šiuolaikinio meno padangėje, ir patys sukurti tai, kas iš tiesų gimsta iš širdies ir tampa paaiškinamai miela. Kiekvieną kartą užvėrus duris, žingsniuodama Paryžiaus gatvėmis pagalvodavau, kad gavau dvigubą „kultūros rinkinį“ apie kurį net negalėjau pasvajoti!

     Ne tik Lietuvoje lietūs lyja. Ne ką rečiau Prancūzijos sostinę aptraukia niūrūs debesys. Gal dėl to teigiama, kad paryžiečiai šaltesni, uždaresni žmonės, kurie kažkuo gali priminti ir mus. Tačiau saulei šviečiant parkuose visuomet pilna žmonių. Paryžius - nuostabus savo žaliosiomis zonomis, kurios visuomet čia pat triukšmingų gatvių, leidžiančių miestiečiams skirti valandėlę sau ramiam poilsiui ar maloniam kavos pašnekesiui. Norit pažinti miestą, svarbu aplankyti ir pamatyti istorines vertybes. Gera naujiena, kad Paryžiuje beveik visus muziejus studentai gali aplankyti nemokami. Tokiam dideliam muziejui kaip Louvre reikia skirti visą pilną dieną, tačiau turint laiko, galima eiti nors ir kasdien. Kiek legendomis apipintame Paryžiuje romantikos, spręsti kiekvienam asmeniškai, tačiau nepaneigsiu, kad miestas tiesiog nepakartojamas savo architektūra (didingais pastatais, mažomis gatvelėmis) bei išskirtine kultūra, kurią pažinti verta.

     Pokyčiai, naujos vietos iš ties suteikia neapsakomos energijos. Niekada nežinai, kas tavęs laukia, kokia nauja patirtis ir žmonės. Nuotykiai ir įvykiai, kurių niekuomet nesitikėjai, kultūra ir noras prisitaikyti, visa tai pakeičia tave (mane). Pasaulis yra daug didesnis ir įvairesnis nei gali atrodyti, tiesiog sėdit priešais kompiuterį žiūrint marguosius paveikslėlius. Nemiegok, nes ir Tu turi šansą keliauti bei gauti stipendiją pragyvenimui. Jau šiandien ruoškis ir planuok savo gyvenimo nuotykį. Patikinu – verta. 

 

 

Kitų Erasmus studentų atsiliepimai:

Tai nuostabi patirtis. Sutikau daug įdomių žmonių. "Erasmus" leidžia geriau pažinti save. Tiesiog mėgaukis :)

"Erasmus" patirtis - galimybė tapti geresniu žmogumi, ir šia galimybe turėtų pasinaudoti kiekvienas, nes tai galimybė geriau pažinti žmonių elgesį. "Erasmus" - tai ne tik vakarėliai ir susipažinimas su naujais žmonėmis. Tai daug daugiau. Tuo laiku jautiesi kitu žmogumi. Tai nuostabu!!!

 

Pasidalink Erasmus patirtimi ir Tu!

Tikime, jog esi patenkintas ir nenusivylęs Erasmus mobilumo programa. Siekdami, jog kuo daugiau studentų sužinotų apie Erasmus programą bei pasinaudotų galimybėmis joje sudalyvauti, kviečiame Tave pasidalinti įspūdžiais apie savo mobilumo laikotarpį.

Viską, kuo nori pasidalinti, surašyk (lietuviškomis raidėmis), prisek keletą nuotraukų ir atsiųsk erasmus@leu.lt

 


Atgal

Informacija atnaujinta: 2014-10-06 13:44