KULTŪROS CENTRAS
 

Vykdomi projektai

Tarptautinis studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos“ 

 

Projekto pavadinimas. VII studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos“

Programa. Kultūros rėmimo programa
Projekto vykdymo trukmė.  2013 m.

Programa. Kultūros rėmimo programa

Projekto vykdymo trukmė.  2013 m.
LEU statusas. Pareiškėjas
Vadovas.  Dainų šokių ansamblio vadovė Jolanta Kisielytė-Sadauskienė
Anotacija. Festivalis „Linksminkimos“ įtrauktas į prioritetinių renginių sąrašą. Jo tikslas – puoselėti nacionalines kultūros vertybes, plėtoti kultūrinius ryšius su užsienio valstybių tautinio muzikinio meno atstovais, sutelkti akademinį jaunimą sociokultūrinei veiklai. Numatoma, kad dvi dienas vyksiančiame festivalyje dalyvaus šešiolikos Lietuvos aukštųjų mokyklų dainų ir šokių ansamblių, liaudiškos muzikos kapelų bei svečiai iš užsienio – iš viso per 500 įvairių aukštųjų mokyklų studentų. 

 

    Studentų tautinės muzikos festivalis „Linksminkimos“ pradėtas organizuoti 2003 m. dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ vadovės dr. Jolantos Kisielytės-Sadauskienės iniciatyva. Pirmas festivalio koncertas įvyko Vilniaus pedagoginio universiteto salėje. „Linksminkimos“ sulaukė universitetų ir kolegijų tautinio meno kolektyvų dėmėsio, todėl dalyvių skaičius vis augo, o festivalio koncertai persikėlė ir į kitas aukštąsias mokyklas. Trečiojo festivalio metu buvo surengta ir mokslinė konferencija „Meno kolektyvas ir studijų procesas“, kuri suteikė galimybę specialistams aptarti tautino meno raidos tendencijas ir veiklos kryptis. Ketvirtasis „Linksminkimos“ festivalis tapo tarptautiniu ir sulaukė atsiliepimų spaudoje bei televizijoje.
     Festivalyje „Linksminkimos“ dalyviai – Lietuvoje gyvuojančių universitetų ir kolegijų studentų tautinės muzikos kolektyvai bei svečiai iš užsienio. Kiekviename festivalio koncerte apsilanko per 500 žiūrovų. Festivalio rengėjai yra išleidę informacinių leidinių bei mokslinį metodinį leidinį kolektyvų vadovams, laisvalaikio pedagogams, socialiniams darbuotojams bei meninės veiklos organizatoriams. 
    Studentų tautinės muzikos festivalis sutelkia akademinį jaunimą savirealizacijai, pagyvina kultūrinius ryšius su kitų valstybių tautinio meno atstovais, stiprina universitetų bendruomenių saitus. Iš jaunų studentiškų širdžių išsiveržusi lietuviška liaudiška muzika teikia ypatingą džiaugsmą, leidžia tikėti šviesia tautos ateitimi.

 

Už informacijos turinį atsakingas (-a) Aurelija Karietaitė. Informacija atnaujinta: 2013-10-05 01:02