Moksleivių prozos laboratorija
 

Moksleivių prozos laboratorija

2016 lapkritis 

 

Lapkričio 4 dieną Valstybiniame jaunimo teatre LEU organizuojamo X-XII klasių moksleivių trumposios prozos konkurso "Ateities memuarai" laureatams įteikti LEU leidyklos išleisti, specialiai konkursui skirti moksleivių kūrybos almanachai, diplomai ir advokato Vaidoto Sviderskio piniginiai prizai. Taip pat - specialusis rektoriaus prizas.

Konkurso laureatai rytą praleido teatro užkulisiuose; po ekskursijos po teatrą (po tas "slaptąsias" teatro vietas, kurių žiūrovai nemato - aktorių grimo kambarius, siuvyklas, rūsius, tarnybinius praėjimus, artistų grimo kambarius) moksleiviai buvo pakviesti į grimo ir teatrinių kostiumų erdves, kuriose aprengėjos laureatus pavertė spektaklių personažais. Pasipuošę dalyvavo fotosesijoje teatro scenoje šalia spektaklių dekoracijų elementų bei sėdėdami ant besisukančio scenos rato, klausėsi ištraukos iš "Giesmių giesmės". 
Čia - Tomo Razmaus ir Anetos Anros fotografijos iš apdovanojimų:
 
https://www.facebook.com/pg/Moksleivių-trumposios-prozos-konkursas-185985494887486/photos/?tab=album&album_id=727218564097507
 
 
https://www.facebook.com/pg/Moksleivių-trumposios-prozos-konkursas-185985494887486/photos/?tab=album&album_id=727054317447265

 

2016 rugsėjis

Baigėsi ketvirtasis Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) trumposios prozos konkursas, vykstantis kasmet. Šiemet konkurso koordinatorė, idėjos autorė Aneta Anra 10–12 klasių moksleiviams pasiūlė kurti tema „Ateities memuarai“. Moksleiviai galėjo laisvai interpretuoti temą, žvelgti į savo gyvenimą iš ateities perspektyvos. Konkurso komisija – dramaturgė, „AVaspo poetry“ atlikėja ir audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ rengėja Gabrielė Labanauskaitė, rašytojas Alvydas Šlepikas, filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė ir LEU Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova, LEU Lituanistikos fakulteto dekanė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė – išrinko net po du II ir III vietų laureatus.

 

I vietą komisija skyrė Airidui Labinui iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos už kūrinį „Elnių medžioklė“. Airidas konkurse dalyvauja jau trečius metus ir trečią kartą tampa laureatu.

 

II vieta skirta Aistei Stankevičiūtei už kūrinį „Epilogas“ (Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija) ir Gabrieliui Zaveckui už kūrinį „Ešerio akys“ (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija). III vietos laureatai – Ieva Marija Sokolovaitė („Iliuzijos“, Palangos senoji gimnazija) ir Rugilė Pumputytė („Atsarginė širdis“, Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija).

 

Šiemet konkurso rengėjai įsteigė dar vieną ypatingą apdovanojimą – LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio prizą už labiausiai rektoriui patikusius apsakymus. Akademikas išrinko A. Stankevičiūtės ir A. Labino rašinius. „Mane tiesiog stebino kai kurių jaunųjų būsimųjų rašytojų, publicistų, žurnalistų, žodžiu, „plunksnos brolių“ savitas mūsų gyvenimo regėjimas ir sugebėjimas įsijausti į savo ateities klampias ir iškilias, pakylėtas situacijas, vaidmenis ir likimus, – teigia LEU rektorius. – Moksleivių vaizduotė ir intelektualūs pamąstymai, rašinių kompozicija, netgi savito stiliaus užuomazgos nuteikia viltingai. Tenka padėkoti ir pedagogams, kurie pastebi savo mokinių talentus ir palaiko, paremia jų brendimą geru žodžiu ir subtiliais, pasvertais pastebėjimais.“

 

Į po kiekvieno konkurso LEU leidyklos išleidžiamą, moksleiviams ir bibliotekoms dovanojamą almanachą pateks ir šių jaunųjų rašytojų kūriniai: Mingaudės Kotrynos Zujūtės (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija), Jurgio Kubiliaus (Kauno jėzuitų gimnazija), Patricijos Gudeikaitės (Kauno „Santaros“ gimnazija), Luko Gasiūno (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija), Kotrynos Jokšaitės (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), Gretos Barkauskytės (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija), Luko Petrausko (Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija) ir Mildos Zurbaitės (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija). Džiugu, kad nemažai moksleivių konkurse dalyvauja ne pirmą kartą.

 

Konkurso apdovanojimai vyks lapkričio mėnesį. Renginio dienos rytą, kaip ir pernai, moksleiviai bus pakviesti į Valstybinio jaunimo teatro spektaklį-ekskursiją po teatro užkulisius su aktore, režisiere Aušra Pukelyte. Šiemet laureatų laukia dar vienas prizas – fotosesija teatro užkulisiuose. Laureatai bus papuošti teatro kostiumais, nugrimuoti ir taps pjesių personažais.

 

I vietos laimėtojui atiteks advokato Vaidoto Sviderskio kasmet steigiamas apdovanojimas –150 eurų, II ir III vietų laimėtojams – po 100 eurų.

 

Konkurso almanachas bus skelbiamas ir feisbuko paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“, LEU svetainės skiltyje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“, kurioje galima rasti ir pastarųjų trejų metų almanachus – „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013), „Mano laisvė“ (2014) ir „Mano miesto paslaptis“ (2015) elektronines versijas PDF formatu.

 

„Ateities memuarų“ laureatus – trylika moksleivių – LEU spalio 1 d. pakvies į prozos laboratoriją su rašytoju A. Šlepiku. Moksleiviai turės galimybę aptarti, patobulinti savo rašinius prieš juos publikuodami almanache.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems jauniesiems kūrėjams ir nuoširdžiai sveikiname laureatus!

 

 

 

2016 04 12

Skelbiami trumposios prozos ir pjesių rašymo konkursai 10–12 klasių moksleiviams „Ateities memuarai“ ir „Tai atsitiko šį pavasarį“

 

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tęsia tradiciją ir ketvirtus metus iš eilės skelbia trumposios prozos konkursą 10–12 klasių moksleiviams tema „Ateities memuarai“. Respublikos mastu jau įvyko konkursai „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013), „Mano laisvė“ (2014) ir „Mano miesto paslaptis“ (2015). Idėjos autorės, konkurso iniciatorės ir koordinatorės, menotyrininkės, rašytojos Anetos Raževaitės - Anros pasiūlytomis temomis kūrė moksleiviai iš įvairių Lietuvos kampelių.

 

A. Anra moksleiviams stengiasi pasiūlyti tokias temas, kurias būtų galima laisvai interpretuoti, žvelgti į jas iš įvairių perspektyvų, nevaržyti fantazijos ir kūrybinio polėkio. Džiugu, kad lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai skatina moksleivius dalyvauti, pataria, aktyviai dalyvauja procese. Vis dėlto nemažai apsakymų moksleiviai siunčia ir patys, savo iniciatyva.

 

LEU leidykla išleidžia kiekvieno konkurso geriausių, literatų komisijos atrinktų kūrinių almanachą, į kurį patenka trijų prizinių vietų laureatų kūriniai ir dešimt (ar daugiau) komisijos gerai įvertintų moksleivių apsakymų. Almanachai dovanojami konkurso laureatams ir jų mokykloms, taip pat publikuojami LEU svetainėje, paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“.

 

Konkurso apdovanojimai vyksta LEU, moksleiviams diplomus įteikia LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis. Piniginius prizus įsteigia advokatas Vaidotas Sviderskis. Apdovanojimus tradiciškai veda rašytojas Alvydas Šlepikas, juose dalyvauja komisijos atstovai. Pernai laureatai buvo pakviesti į Valstybinio jaunimo teatro spektaklį-ekskursiją po teatro užkulisius su aktore, režisiere Aušra Pukelyte. Šiemet laureatų vėl laukia šis prizas ir fotosesija. Laureatai bus papuošti teatro kostiumais, nugrimuoti ir taps pjesių personažais.

 

Šių metų konkurso tema – „Ateities memuarai“. Įsivaizduokite save ateityje: jau praėjo daug metų, sėdite kur nors terasoje, kieme ant suoliuko, mažame kambarėlyje prie rašomojo stalo ar bet kurioje jūsų vaizduotės kertelėje ir rašote apie savo gyvenimą – kas įvyko, kuo buvote, kuo ir kur gyvenote, ką veikėte, ar išsipildė jūsų svajonės, o gal gyvenimas praėjo netikėtai, esate nustebinti, nusivylę ar patenkinti savo praeitimi? Reflektuokite dar neįvykusią savo ateitį. Pažvelkite į save iš seno, patyrusio žmogaus pozicijos, tokio, kokiu būsite po kelių dešimtmečių. Laisvai interpretuokite – kurkite fantastinius ar realistinius apsakymus.

 

Komisija atrinks geriausius, įdomiausius kūrinius ir jų autorius pakvies į prozos laboratoriją su rašytoju A. Šlepiku – turėsite galimybę aptarti, patobulinti savo rašinius prieš publikuodami juos almanache.

 

Konkurso sąlygos

 

Konkurse gali dalyvauti 10–12 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Dalyvis konkursui pateikia vieną kūrinį.

Kūrinys turi būti nepublikuotas ir neskelbtas interneto tinklalapiuose.

Prieš kūrinio pavadinimą būtina nurodyti mokyklą, klasę, kontaktinį telefono numerį, el. pašto adresą.

Kūrinys neturi viršyti 15 tūkst. ženklų (su tarpais). Minimalus ženklų skaičius neribojamas.

Kūrinys privalo būti parašyti lietuvių kalba.

Kūrinius siųsti iki liepos 1 d. el. paštu prozoskonkursas@leu.lt.

 

Konkurso laureatus rinks profesionalų komisija, ketvirtus metus su konkurso organizatoriais bendradarbiaujantys literatai: poetė, literatūros kritikė, Vilniaus universiteto Filosofijos katedros doktorantė ir filosofijos mokytoja Aušra Kaziliūnaitė, dramaturgė, „AVaspo poetry“ atlikėja ir audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ rengėja Gabrielė Labanauskaitė, rašytojas A. Šlepikas, filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė ir LEU Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova, LEU Lituanistikos fakulteto dekanė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė.

 

Pirmosios vietos laimėtojui atiteks 150 Eur piniginis prizas. Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojams – po 100 Eur. Prozos laboratorija planuojama rengti rugpjūčio mėnesį, apdovanojimų šventė – rudenį.

 

Skelbiamas ir antras – teatro – konkursas, jungiantis pjesių rašymą ir kūrybines dirbtuves, kurias ves dramaturgė G. Labanauskaitė. Laukiamos pjesės vaikams, paaugliams, jaunimui. Rašykite apie tai, kuo gyvenate, kas vyksta jūsų aplinkoje: mokykloje, namuose, mintyse, vaizduotėje, kas yra čia ir dabar. Konkurso tema – „Tai atsitiko šį pavasarį“.

 

Konkurso etapai

 

Iki birželio 1 d. siųskite pjeses, parašytas proza: apie ką galvojate rašyti pjesę.

Komisija atrinks įdomiausius variantus ir pakvies kūrėjus į nemokamas kūrybines dirbtuves.

Po kūrybinių dirbtuvių bus laukiama pabaigtų pjesių, kurias vėl vertins komisija.

Geriausių pjesių autoriai bus pakviesti į kūrybinę laboratoriją su profesionaliais aktoriais.

Spektaklį reikės pastatyti savo mokykloje, profesionalūs aktoriai atvyks pažiūrėti ir surengs po spektaklio diskusiją.

 

Kūrybinės laboratorijos tikslas – lavinti vaizduotę ir susipažinti su teatrui skirtų kūrinių rašymo pagrindais. Laboratorijos metu išlaisvinsite savo fantaziją, mokysitės kūrybiškai žodžiu ir raštu pristatyti gimusias idėjas, rasti jų įgyvendinimui tinkamiausią išraišką, susipažinsite su dramaturgijos pagrindais, kartu su kitais dalyviais skaitysite, analizuosite ir diskutuosite.

 

Šio konkurso komisiją sudarys Valstybinio jaunimo teatro aktoriai A. Pukelytė ir Aleksas Kazanavičius, dramaturgė G. Labanauskaitė, rašytojas A. Šlepikas. 

 

Visa informacija apie konkursus skelbiama LEU internetinėje svetainėje („Moksleivių prozos laboratorija“) ir feisbuko paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“.

 

Į visus klausimus bus atsakyta el. paštu prozoskonkursas@leu.lt.

 

http://leu.lt/lt/prozoslaboratorija.html

2015 10 15

Spalio 14 dieną  LEU įvyko moksleivių trumposios prozos konkurso "MANO MIESTO PASLAPTIS" apdovanojimai. Konkurso laureatai po ekskursijos į Valstybinio jaunimo teatro užkulisius buvo apdovanoti jų kūrybos almanachais, LEU suvenyrais bei advokato Vaidoto Sviderskio piniginiais prizais! Laureatus sveikino LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, leidyklos direktorius Jonas Balčiūnas, renginį vedė rašytojas Alvydas Šlepikas. Diplomus ir almanachus įteikė poetė, LEU absolventė Aušra Kaziliūnaitė ir konkurso iniciatorė, koordinatorė Aneta Anra. LEU leidykla išleido jau trečiąjį moksleivių kūrybos almanachą, kuris buvo padovanotas visiems konkurso laureatams. 
 
Ieva Martinaitytė, II vietos laimėtoja:
"Labai džiaugiuosi, jog yra toks konkursas. Jauną žmogų visuomet reikia skatinti nebijoti kurti bei dalintis. Tad visai netyčia pamačiusi šį prozos konkursą labai nustebau ir susidomėjau – man tai buvo netikėta ir labai įdomu, nes esu pratusi prie piešinių, fotografijų ir kt. konkursų, kurių yra apstu. Tačiau būtent tokį prozos, neskaitant filologijos bei filmo recenzijos konkursų, mačiau pirmą kartą. Ir pagalvojau – juk man patinka rašyti, tačiau dažniausiai tai būna trumpi minčių proveržiai, pamąstymai aktualijomis, viena kita trumpa esė ir daug pradžių bei idėjų... Tad būtent šis konkursas man buvo lyg savęs išbandymas – sugalvoti idėją, veikėjus, atskleisti jų išgyvenimus... Bet svarbiausia – pagaliau turėti pabaigą, ne vien pradžias. Neslėpsiu, ne viskas pavyko puikiai, o dabar tikriausiai taip ir nerašyčiau, tačiau labai smagu būti įvertintai, tai tarytum spyris nesustoti ir nuolat tobulėti. O mokomės mes vieni iš kitų. Tad dar kartą dėkoju organizatoriams, komisijai bei kitiems prisidėjusiems, kad suteikia galimybę tobulėti, susipažinti su kitų bendraamžių kūryba bei patirti daug įspūdžių.
Manau, jaunam žmogui, o ypatingai moksleiviui, yra neįtikėtina turėti knygutę su jo pačio rašytu tekstu. Ko gero, kaip ir visi pirmi dalykai, jis liks visada atsiminimuose bei neš šilumą P.S. Kai pamačiau, kad laimėjau 2-ą vietą, ilgai negalėjau patikėti." - Sako Ieva Martinaitytė, Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokinė.
 
Julija Božičko, I vietos laimėtoja:

 

"Mažom raidelėm

Per mano kaklą

Pirštų galiukais

It plunksną glostant

Švelniais lapeliais

Kaip žydint rožėm

Ir tykiai tykiai teka

Nežinau kiek tai galima vadinti atsiliepimu. Juk prozos, ne poezijos konkursas. Bet vis tik, dabar norėjosi pasakyti tai. O buitiškai kalbant: konkursas nuostabus. Nes retas atvejis, kad taip rūpintųsi ir mylėtų kiekvieną, parvežtų\pavežtų ir dar pamaitintų. Dar viena graži patirtis mano gyvenime, šviesūs prisiminimai ir žmonės. Ir jeigu kiekvienas bent akimirką atsidurtų tinkamu laiku ir tinkamoj vietoj... Gražiau ir saulė šviestų. Pabaigai: labai noriu pasakyti AČIŪ. Komisijai, kuri buvo priversta daug skaityti, organizatoriams, kurie buvo priversti daug jaudintis, stengtis ir dirbti, savo mokytojai, kuri tiesiog išsiuntė mano darbus." - Julija Božičko, pirmosios vietos laimėtoja (Trakų rajono Rūdiškių gimnazija)

Nuotraukos iš apdovanojimų - 

https://www.facebook.com/Moksleivių-trumposios-prozos-konkursas-185985494887486/

 Visa apdovanojimų fotogalerija - http://www.media.leu.lt/thumbnails.php?album=823

 

 

2015 09 24    Pranešimas spaudai

 

Lietuvos edukologijos universiteto rengiami moksleivių trumposios prozos konkursai vyksta jau trečius metus. Dar pirmaisiais metais konkursas sulaukė didelio moksleivių bei mokytojų dėmesio iš visos Lietuvos. Konkurso organizatoriai kasmet siūlo X–XII klasių moksleiviams kurti  tam tikra tema. Konkursų iniciatorė, koordinatorė Aneta Raževaitė – Anra teigia, jog, galvodama konkurso temų pavadinimus, siekia, kad temos leistų mokiniams fantazuoti, nespraustų jaunųjų kūrėjų į rėmus, leistų interpretuoti bei originaliai žvelgti į savo tekstus.

Konkursų „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013), „Mano laisvė“ (2014) ir „Mano miesto paslaptis“ komisija džiaugiasi, jog moksleivių apsakymai labai įvairūs, o rašytojai – iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 

Šiemet komisijos nariais buvo nuo pat pirmojo konkurso kartu dirbę profesionalai: poetė, VU Filosofijos katedros doktorantė Aušra Kaziliūnaitė; dramaturgė, AVaspo atlikėja, audiovizualinės poezijos festivalio TARP rengėja Gabrielė Labanauskaitė; muzikantas, poetas Domantas Razauskas; rašytojas Alvydas Šlepikas; taip pat praėjusiais metais prisijungusi filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė, LEU Istorijos fakulteto Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova; Lituanistikos fakulteto dekanė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė bei šiemet komisijoje sutikęs dalyvauti rašytojas Herkus Kunčius.

Komisija išrinko tris geriausius apsakymus bei dar dešimt kūrinių, kurie pateks į LEU leidyklos leidžiamą almanachą. Pirmąją vietą literatai skyrė Julijai Božičko už esė ciklą  „Mes atėjom nuo Rūdiškių“ (Trakų r. Rūdiškių gimnazija), antrąją – Ievai Martinaitytei, parašiusiai apsakymą „Ššš, – tai paslaptis“ (Raseinių prezidento Jono Žemaičio gimnazija), trečiąją – Airidui Labinui, komisijos vertinimui pateikusiam apsakymą „Tuščias veidas – aklas miestas“ (Šiaulių „Romuvos“ gimnazija). Šie moksleiviai bus apdovanoti advokato Vaidoto Sviderskio įsteigtu piniginiu prizu: pirmosios vietos laureatui atiteks 150 eurų, antrosios ir trečiosios – po 100 eurų. 

LEU leidyklos kasmet specialiai leidžiami konkurso almanachai yra nemokami, dovanojami konkurso laureatams bei jų mokykloms, taip pat Lietuvos bibliotekoms. 

Į almanachą pateks Justinos Kecoriūtės (Vilniaus licėjus), Rugilės Pumputytės (Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija), Emilijos Natkevičiūtės (Vilniaus Žirmūnų gimnazija), Mingaudės Kotrynos Zujūtės (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija), Rūtos Giniūnaitės (Alytaus r. Simno gimnazija), Viktorijos Jenciūtės (Radviliškio Lizdeikos gimnazija), Agnės Kiaunytės (Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija) bei trijų Kauno jėzuitų gimnazijos moksleivių Jurgio Kubiliaus,  Augustės Saladytės ir Vaivos Vasiliauskaitės kūriniai. 

Konkurso dalyvių apdovanojimai vyks spalio 14 dieną. Laureatai bus pakviesti nemokamai apsilankyti Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje (ekskursijoje)  „Ekspedicija į teatro vidų“. Aktorė Aušra Pukelytė parodys nematomąją teatro pusę – kaip montuojamos dekoracijos, kaip dirba teatro kostiumininkės, siuvėjai, grimuotojai, apšvietimu besirūpinantys žmonės, mokiniai galės pasimatuoti teatrinius kostiumus, užsukti į aktorių kambarius. Ekskursijos pabaigoje Didžiojoje teatro salėje išvys spektaklį pagal „Giesmių giesmės“ tekstus, kuriame žiūrovams atsivers visa teatro „virtuvė“. Nusileidę į požemius konkurso laureatai išgirs Valstybinio jaunimo teatro pastato istoriją. Po šios ekskursijos 13 valandą Lietuvos edukologijos universiteto centriniuose rūmuose (Studentų g. 39, Vilnius) vyks apdovanojimų ceremonija – renginys, atviras visiems, besidomintiems ateities literatūra. Kaip ir kasmet, apdovanojimus moksleiviams teiks LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, renginį ves rašytojas Alvydas Šlepikas. Renginyje dalyvaus LEU atstovai, konkurso komisijos nariai bei konkurso organizatorė Aneta Raževaitė – Anra.

  

2015 08 27

Literatų komisija išrinko Lietuvos edukologijos universiteto rengiamo prozos konkurso "Mano miesto paslaptis" laureatus:

  • Pirmoji vieta: Julijos Božičko "Mes atėjom nuo Rūdiškių"  (Trakų r. Rūdiškių gimnazija, IVb klasė);
  • Antroji vieta: Ievos Martinaitytės "Ššš, - tai - paslaptis" (Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, IIIG4 klasė (Raseiniai));
  • Trečioji vieta: Airido Labino "Tuščias veidas - aklas miestas" (Šiaulių "Romuvos" gimnazija, 2d klasė).
 
Herkus Kunčius ir Alvydas Šlepikas Alvydas Šlepikas, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė
Alvydas Šlepikas, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė Žydronė Kolevinskienė, Aušra Kaziliūnaitė
Nuotraukos - konkurso koordinatorės, iniciatorės Anetos Raževaitės - Anros
 
Į prozos konkurso almanachą pateks Justinos Kecoriūtės, Augustės Saladytės, Jurgio Kubiliaus, Rūtos Giniūnaitės, Emilijos Natkevičiūtės, Agnės Kiaunytės, Viktorijos Jenciūtės, Mingaudės Kotrynos Zujūtės, Rugilės Pumputytės ir Vaivos Vasiliauskaitės kūriniai.
Nuoširdžiausiai sveikiname laureatus.
Lietuvos edukologijos universiteto rengto konkurso "Mano miesto paslaptis" apdovanojimai vyks spalio 14 dieną. 11 valandą visus nugalėtojus pakviesime į Valstybinio jaunimo teatro spektaklį - ekskursiją "Ekspedicija į teatro vidų", po jos LEU centriniuose rūmuose 13 valandą įvyks almanachų ir kitų prizų įteikimas. 
Apdovanojimų popietėje dalyvaus LEU atstovai, konkurso komisijos nariai (Herkus Kunčius, Jūratė Baranova, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė, Žydronė Kolevinskienė, Domantas Razauskas),  konkurso koordinatorė Aneta Raževaitė - Anra. Kaip ir kasmet, apdovanojimus teiks LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, renginį ves rašytojas Alvydas Šlepikas.
 

Nuotraukos iš praėjusio konkurso konkurso MANO LAISVĖ apdovanojimų - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.420357538116946.1073741832.185985494887486&type=1

bei http://www.media.leu.lt/thumbnails.php?album=656

 

2015 03 10

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) trečią kartą skelbia X–XII klasių moksleivių trumposios prozos konkursą. Anetos Anros iniciatyva organizuoti konkursai „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013) ir „Mano laisvė“ (2014) sulaukė didelio moksleivių dėmesio. Vieni mokiniai apsakymus siuntė patys, kitus paskatino mokytojai. LEU leidykla išleido du moksleivių kūrybos almanachus, kurių skaitmeninį formatą galima rasti www.leu.lt puslapio paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“. Pirmajam konkursui skirtame leidinyje publikuota trylika geriausių apsakymų, antrajam – septyniolikos autorių kūriniai.

Šiemet moksleivius, dalyvavusius ankstesniuose konkursuose, 2015 m. kovo 20 d. kviečiame atvykti į LEU Lituanistikos fakultete (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius)vyksiančią „Prozos laboratoriją“. Kūrybinėse dirbtuvėse su moksleiviais dirbs rašytojai Vanda Juknaitė ir Alvydas Šlepikas. Laboratorijoje gali dalyvauti visi apsakymus abiems konkursams atsiuntę ir registracijos formą užpildę moksleiviai.

Visiems kūrybingiems moksleiviams skelbiame naują konkursą, kurio tema – „Mano miesto paslaptis“. Nesvarbu, gyvenate didmiestyje ar kaime, užmiestyje ar tarp žemės ir dangaus: miestas – tai jūsų fantazija. Galbūt jūsų kaimynystėje gyvena paslaptingas žmogus, o gal palėpėje vaikšto šmėklos? Galbūt kuri nors miesto gatvė apgaubta paslaptinga istorija, o gal paslaptys, apsimetusios paukščiais, sklando miestelio stogais? Gal už kampo vyksta paslaptingi susitikimai, apie kuriuos žinote tik jūs? Radote slaptus raštus, kuriuose aprašyti paslaptingi praeities ar ateities nuotykiai? O gal jūs gyvenate kaimelyje, kuris vidurnakčiu pavirsta dideliu megapoliu? Istorijas galite kurti ir apie miestą, kuris egzistuoja tik jūsų vaizduotėje.

Konkurso komisija tikisi sulaukti ne esė, o apsakymų ir novelių, t. y. pasakojimų su išvystytu siužetu, personažais ir jų charakteriais. Rašykite fantastinius ar realistinius kūrinius – viskas jūsų vaizduotės valioje!

Konkurso sąlygos

  • Konkurse gali dalyvauti X–XII klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.
  • Dalyviai konkursui pateikia vieną kūrinį. 
  • Kūrinys  turi būti  nepublikuotas ir neskelbtas interneto tinklalapiuose.
  • Dalyviai nurodo mokyklą, klasę, kontaktinį telefono nr., el. pašto adresą.
  • Kūrinys turi neviršyti 15 tūkstančių ženklų (skaičiuojant su tarpais). Minimalus ženklų skaičius neribojamas.
  • Kūriniai privalo būti parašyti lietuvių kalba.
  • Kūrinius siųsti iki birželio 1 dienos el. paštu prozoskonkursas@leu.lt.

Pirmosios vietos laimėtojui atiteks 150 eurų piniginis prizas.

Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojams – po 100 eurų.

Autorius, kurių kūriniai pateks į specialiai šiam konkursui leidžiamą almanachą, apdovanojimų dieną pakviesime nemokamai apsilankyti Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje (ekskursijoje) „Ekspedicija į teatro vidų“. Aktorė Aušra Pukelytė parodys nematomą teatro pusę. Pamatysite, kaip montuojamos dekoracijos, kaip dirba teatro kostiumininkės, siuvėjai, grimuotojai, apšvietimu besirūpinantys žmonės, galėsite pasimatuoti teatrinius kostiumus, užsukti į aktorių kambarius. Ekskursijos pabaigoje Didžiojoje teatro salėje išvysite spektaklį pagal „Giesmių giesmės“ tekstus, kuriame jums atsivers visa teatro „virtuvė“. Nusileidę į požemius išgirsite Valstybinio jaunimo teatro pastato istoriją.

LEU padengs kelionės išlaidas visiems į spektaklį (ekspediciją) atvyksiantiems konkurso laimėtojams.

Konkurso nugalėtojus rinks kompetentinga komisija: VU Filosofijos katedros doktorantė Aušra Kaziliūnaitė; dramaturgė, „AVaspo poetry“ atlikėja ir audiovizualinės poezijos festivalio TARP rengėja Gabrielė Labanauskaitė; rašytojas HerkusKunčius; muzikantas ir poetas Domantas Razauskas; rašytojas Alvydas Šlepikas; filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė ir LEU Filosofijos katedros profesorė JūratėBaranova; Lituanistikos fakulteto dekanė ir Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė. Konkurso idėjos autorė ir koordinatorė – menotyrininkė ir dramaturgė Aneta Raževaitė - Anra.

Visą informaciją apie konkursą rasite LEU internetinėje svetainėje ww.leu.lt ir Facebook paskyroje „Moksleivių trumposios prozos konkursas“. 


 

 

Lietuvos edukologijos universiteto rengiami X–XII klasių moksleivių trumposios prozos konkursai – „Gyvenimas – tai sapnas“ (2013), „Mano laisvė“ (2014) – jau tampa tradicija. 2013 metais buvo gauta virš 40 apsakymų, šiemet – 75. 

Kasmet pasiūlydami kurti, fantazuoti vis kita tema, moksleivius skatiname kūrybiškai žvelgti į savo ateitį. Konkursų rengėjai tikisi, jog ši tradicija taps prasmingo ir brandaus moksleivių ir  akademinės bendruomenės dialogo pradžia.

Konkurso iniciatorė, kuratorė Aneta Anra bei komisijos nariai –  poetė, VU Filosofijos katedros doktorantė Aušra Kaziliūnaitė; dramaturgė, AVaspo atlikėja, audiovizualinės poezijos festivalio TARP rengėja Gabrielė Labanauskaitė, aktorius Andrius Bialobžeskis; muzikantas, poetas Domantas Razauskas, rašytojas Alvydas Šlepikas, filosofė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė, LEU Filosofijos katedros profesorė Jūratė Baranova, Lituanistikos fakulteto dekanė, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Žydronė Kolevinskienė – išrinko konkurso laureatus bei geriausius kūrinius, kurie bus išspausdinti specialiai konkursui skirtame almanache „Mano laisvė“.

Geriausiu konkurso kūriniu komisija išrinko Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinio Airido Labino apsakymą  „Išsivadavimas“; antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Sigitos Bendikaitės „Mano laisvė gyvena“ (Vilniaus Pilaitės gimnazija) ir Justinos Sereikaitės „Neapgalvota laisvė“ (Kauno Stasio Lozoraičio vidurinė mokykla).

Praėjusių metų konkursui „Gyvenimas – tai sapnas“ skirtame almanache buvo publikuota trylika apsakymų, šiemet komisija išskyrė septyniolika kūrinių. Į almanachą (be laureatų) pateks Kipro Morkūno, Akvilės Matulionytės, Andriaus Ponetausko, Juliaus Barzdaičio, Agnės Kiaunytės, Artūro Puodžiūno, Juditos Milvidaitės, Audrės Gruodytės, Gabijos Vyšniauskaitės, Gintarės Bauerytės, Ornelos Kviecinskaitės, Lauros Katauskytės, Monikos Sudintaitės bei Julijonos Biveinytės kūriniai. Džiugu, jog Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleivės  Akvilės Matulionytės ir Gintarės Bauerytės  (Vlniaus M.Biržiškos gimnazija) kūryba mūsų konkurse įvertinta jau antrąkart!

 

Konkurso apdovanojimų popietė vyks gruodžio 18 dieną (ketvirtadienį) 14 valandą Lietuvos edukologijos universiteto II rūmų Aktų salėje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius). Dalyvaus komisijos nariai bei Lietuvos edukologijos universiteto atstovai. Apdovanojimus moksleiviams įteiks Lietuvos edukologijos universiteto rektorius akademikas Algirdas Gaižutis. Laureatams bus įteikti prizai ir kūrybos almanachai. O fotografijos albumo “Neregėta Lietuva” autorius Marius Jovaiša kiekvienam moksleiviui padovanos po šį albumą bei Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtoje ąžuolų giraitėje už laimėjusius moksleivius bus pasodinta po ąžuoliuką. Iš viso - septyniolika medelių.

RENGINYS ATVIRAS VISIEMS!

Sausio mėnesį LEU Lituanistikos fakultete vyks „Moksleivių prozos laboratorija“. Pirmojoje laboratorijoje galės dalyvauti visi konkursams „Mano laisvė“ bei „Gyvenimas – tai sapnas“ kūrinius atsiuntusieji jaunieji rašytojai. Registruotis galima  http://www3.leu.lt/lt/prozoslaboratorija/mpl_apie.html  Į prozos laboratoriją kviečiami rašytojai, poetai, dramaturgai, kurie ves kūrybinio rašymo paskaitas, vyks kūrinių aptarimai. 

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta: 2016-11-05 00:49