MOKINIAMS
 

Jaunojo pedagogo akademija

Lietuvos edukologijos universiteto Jaunojo pedagogo akademija 2014-2017 metais!

 

„Jaunojo pedagogo akademijoje“ gabiausi Lietuvos moksleiviai galėjo „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir susipažinti su Universitetu bei pajausti studentiško gyvenimo skonį. Akademijos metu dalyviai geriau susipažino su pedagogo profesija, ugdėsi lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. Šis renginys prisidėjo prie pedagogo profesijos patrauklumo atskleidimo ir paskatino moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo profesijos kelią.

 

LEU 2014 metais surengė pirmąją „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios sėkmė paskatino kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę būti Universiteto dalimi. Nuo 2015 metų organizuotos trys „Jaunojo pedagogo akademijos“ sesijos: socialinių mokslų; humanitarinių mokslų; gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų. 

 

Jaunojo pedagogo akademijos akimirkos yra užfiksuotos ir patalpintos čia: https://www.facebook.com/Jaunojopedagogoakademija/.

 

Dėkojame mokiniams, jų tėvams, mokykloms ir LEU bendruomenei už dalyvavimą keturiskart vykusioje Jaunojo pedagogo akademijoje!

 

 

Jaunojo pedagogo akademijos dalyvių atsiliepimai:

 

 

Modesta Jabšaitė

 

Kodėl verta dalyvauti Jaunojo pedagogo akademijoje? 

Tikriausiai turėčiau pradėti nuo to, kad išbandyti save ir rūpintis savo ateitimi yra vienas iš svarbesnių gyvenimo dalykų. Internete pamačiusi, kad vyksta toks neeilinis renginys, tuoj pat puoliau registruotis. Gavusi teigiamą atsakymą, žinoma, nenustygau vietoje, bet ir jaučiausi keistai, nes važiuoju į visišką nežinią, į nežinomą miestą. Bet tik susipažinusi su visais supratau, kad laukia labai įdomi savaitė. Žinoma, viskas patiko, viskas buvo nematyta, negirdėta. Žmonės aplink mane buvo draugiški, šilti, rūpestingi ir malonūs. Paskaitos be galo įdomios, sužinojau tikrai svarbių, naudingų ir man negirdėtų dalykų. Labai šaunu, kad yra tokia puiki galimybė, tad kodėl gi jos neišnaudoti? Taigi pabuvusi savaitę ir pamačiusi studentišką gyvenimą iš arti, panorau kuo greičiau baigti gimnaziją ir skubėti mokytis būtent į LEU. O kieno tai įtaka? Žinoma, tik JPA! Akademijos ir jos narių pagalba dabar žinau atsakymą į savo klausimą, ar tikrai noriu tapti pedagoge. Visiems rekomenduoju vykti į šią akademiją, nes čia ne tik surasite atsakymus, išsklaidysite kylančias abejones, bet  taip pat ir susirasite naujų draugų, pabendrausite su dėstytojais, labiau pažinsite Lietuvos sostinę ir galiausiai tiesiog puikiai praleisite laiką. Nauda dviguba, o įspūdžiai nepamirštami. Džiaugiuosi, kad galėjau čia dalyvauti ir tiek daug sužinoti. Ačiū JPA ir jos komandai!

Julija Burokaitė 

 

Kodėl verta dalyvauti JPA?

Jau ilgą laiką galvojau apie pedagogo profesiją, o LEU yra geriausia vieta ją įgyti. Radusi informaciją apie Jaunojo pedagogo akademiją, nė nedvejodama sutikau praleisti savaitę 12-os klasės pamokų, kurios yra tokios svarbios besiruošiant egzaminams. Ir galiu pasakyti, kad nė vieną minutę nenusivyliau Akademijos veikla. Viskas buvo suderinta ir įdomu. Abiturientas akademijoje turi galimybę patirti, kasgi jo laukia netolimoje ateityje pradedant studijas, – visa tai yra labai vertinga patirtis. Labai ačiū organizatoriams už tokią puikią progą įgauti vertingų žinių. Ir kiekvienam, ketinančiam studijuoti LEU arba net neapsisprendusiam dėl savo profesijos, sakau: TAI TIKRAI VERTINGA PATIRTIS. Galiu išduoti mažą paslaptį: visi Akademijos studentai ir dėstytojai jūsų laukia kupini puikių idėjų ir smagios veiklos!

Akvilė Navardauskaitė 

 

Kodėl verta dalyvauti JPA?

Visų pirma, jeigu dvejoji, ar pateikti dokumentus ar ne – nieko nelauk! Aš pati suskubau tik paskutinę savaitę, bėgiojau mokytojų rekomendacijų, pas direktorių dėl prašymų ir t. t. O apie studijas LEU apskritai negalvojau, nebuvau apsisprendusi dėl ateities profesijos. Paprasčiausiai maniau: Praleisiu visos savaitės pamokas, cool! ir tiek. Tačiau ten nuvažiavusi jau pirmą dieną pamilau ne tik supančią aplinką, bet ir žmones, su kuriais susipažinau. Pasisėmiau daug patirties, šiek tiek prašviesėjo mano ateities pasirinkimų horizontas. Grįžau namo su gausybe pozityvo ir gerų emocijų. Beja maistas – žiauriai skanus! Atvirai galiu pasakyti, kad laiko praleisto Jaunojo pedagogo akademijoje nepamiršiu dar ilgai ir 100 procentų siūlau nepraleisti tokios galimybės sudalyvauti. Nesvarbu, kokią sesiją pasirinksi, manau, emocijos bus tokios pat. Nepasigailėsit!

Gintautė Jegorovaitė 

 

10 priežasčių, kodėl man patiko dalyvauti Jaunojo pedagogo akademijoje:

1. Jaučiausi laiminga nuo galvos iki kojų net tada, kai neišsimiegojusi kėliausi į mankštą;

2. Pagerinau bendravimo įgūdžius;

3. Atradau tikrą, nesuvaidintą nuoširdumą;

4. Juoko netrūko nė vieną savaitės dieną;

5. Paskaitos sukėlė naujų idėjų;

6. Abejonės dėl būsimos profesijos išsisklaidė;

7. Joks žmogus nepasirodė nedraugiškas;

8. Paaiškėjo daugybė nežinomų dalykų;

9. Absurdiškam nepasitikėjimui savimi nebuvo laiko;

10. Laikas buvo praleistas ne tik linksmai, bet ir naudingai!

Greta Juodkaitė 

 

Kodėl man patiko dalyvauti Jaunojo pedagogo akademijoje?

2015 metais pirmą kartą atvykau į JPA, nežinodama tiksliai, ką ateityje norėčiau studijuoti, bet įpusėjus veiklai suvokiau, kad atradau savo vietą čia, Lietuvos edukologijos universitete. Kadangi nesu tiksliųjų mokslų mėgėja, pasirinkau humanitarinių mokslų sesiją. Nežinojau, ar pateksiu, nes buvo renkama tik dvidešimties dalyvių grupė. Apsidžiaugiau gavusi teigiamą organizatorių atsakymą, nors, tiesą pasakius, kartu bijojau, kad nuvykusi nepritapsiu, ar nepatiks man ten būti. Nė viena mano baimė nepasiteisino! Visa veikla, programa, ekskursijos ir paskaitos buvo įdomios. Per penkias dienas sukaupiau didelį žinių, įspūdžių bagažą ir įgijau draugų, su kuriais ir dabar palaikau ryšius. Dar nepasibaigus sesijai, mes norėjome vėl čia sugrįžti, bet žinojome, kad turėsime laukti dienos, kada tapsime tikrais studentais.

Ar esate pagalvoję, kad paprasta malka gali suteikti daugiau laimės nei „Oskaras“, kurį gavo Leonardo DiCaprio? Būtent šios akademijos metu šis nuostabus  jausmas lydėjo mus visą laiką. Man pasisekė ir kitais, 2016 metais: buvau pakviesta dar kartelį atvykti į Akademiją „pasimatuoti“ pedagogo profesijos.  Laimės, kuri užplūdo sužinojus, kad vėl esu priimta, neįmanoma nupasakoti. Rodos, šių metų Akademija buvo dar geresnė. Gal dėl to, kad mūsų buvo ne dvidešimt, o tik dešimt, ir mes buvome lyg didelė šeima. Vienuoliktokų būryje pasijaučiau jaunesnė, negalvojau apie tai, kad artėja egzaminai, tiesiog džiaugiausi kiekviena diena. Buvo gera sugrįžti ten, kur prieš metus atradau save. Pamenu, vieną rytą nusprendėme  draugiškai neiti į mankštą ir išsimiegoti. Galiausiai nuvažiavę į centrinius rūmus gavome po malką – medinį „Oskarą“. Studentų žvilgsniai bylojo, kad jie nesupranta, kas čia vyksta, bet mums tai kėlė šypsenas, nes gavome tokius apdovanojimus, kokių ir nusipelnėme.

Man patiko ši akademija, jos metu ore tvyrojęs nuoširdumas, paprastumas, emocijos, užplūsdavusios  žaidžiant  žaidimus, ir nors kartais nesisekdavo, vis girdėdavome žodį „dominuoju“. Nebuvo nė vienos dienos, kada norėjosi grįžti ar buvo liūdna, net tuomet, kai skaudėdavo kojas nuo ilgų ekskursijų. Su šypsena atsimenu vakarinius žaidimus bendrabutyje, piktą budėtoją, linksmybes batutų centre, retorikos paskaitą (tikrai buvo gera), savo bendravardę, kurią visi vadino Greta S, visų dalyvių džiaugsmą ir liūdesį, pasipiktinimą, kad ir vėl Justinas nori asmenukės... Neįmanoma nupasakoti, kiek daug visko patyrėme per penkias dienas. Kad suprastum, kas ta JPA, reikia į ją tiesiog atvykti. 

 

Goda Juzėnaitė

 

Jaunojo pedagogo akademija – tai puikus projektas, kuriame dalyvavau šių metų vasario mėnesį. Tai puiki galimybė iš arčiau susipažinti su pedagogo profesija ir su Universiteto siūlomomis studijų programomis. Atvykusi į  socialinių mokslų sesiją išmokau daugybę įvairių komunikacinių žaidimų, susiradau naujų draugų, pajutau tikro studentiško gyvenimo akimirkų ir tvirtai apsisprendžiau studijuoti šiame universitete. JPA – tai puiki proga susipažinti su nuostabiais žmonėmis ir patirti įvairiausių įspūdžių. 

Kol nepraradai šios galimybės, dalyvauk!

 

 Viktorija Miliauskaitė

 

Kodėl man patiko dalyvauti Jaunojo pedagogo akademijoje?

Lietuva. Vilnius. Lietuvos edukologijos universitetas. Visą savaitę galėjau grožėtis Vilniumi, vakaro panorama, o po paskaitų užbėgti į prekybos centrą „Panorama“ (rašau lyg studentė, he, o buvo faina pabūti ja savaitę).

Važiavau, nes norėjau išbandyti kažką naujo, neturėjau minčių tapti mokytoja. Dienotvarkė liuks, nebuvo chaoso. Pirmadienis… Antradienis… Kiekvieną rytą mankšta! Puiku, žvalesni dieną jautėmės po studentiško vakarojimo barake. Po mankštos mūsų laukdavo pusryčiai, dušas ir JPA kabinetas, o ypač laukdavo zosės (tai yra malkos, duodamos dalyviams, kurie vėluoja. Jas privalai nešiotis visą parą). Ir jau į paskaitą!  Po paskaitų – galingi pietūs! Mėgstu savo skrandį gerai prikimšti, bet čia porcijos – milžiniškos, maistas skanus. Kitos veiklos: piešimas ant sienų... pokalbiai su vadovu, su dėstytojais; o dėstytojai čia atviri, nemeluoja. Kitas dienas buvo ir šokis, ir teatras. Paskaitos praplėtė šias sąvokas labiau, jų viduje slypi daug daugiau. Man labai patiko šios dvi veiklos, aš taip gerai atsipalaidavau... Studentai ir dėstytojai buvo nerealūs! Patiko ir paparacai, kurie įamžino mus visus – naujus draugus, o galbūt ir būsimuosius studentus, kolegas.

Na, o labiausiai patiko, kad visi radom bendrą kalbą jau pirmą dieną, nebuvo jokių trukdžių, buvom viena didelė šeima (ir dabar bendraujame per facebook (susirašinėjimo grupė JPA SOC), susitinkame). O paskutinį vakarą, karaokės vakarą, – išsitaškymas iki galo!  Atviri pašnekėsiai draugų rate ir atskirai.

P.S. Vadovas Justinas irgi buvo, o labiausiai, turbūt, smagu, kai vadovas ne koks rimtuolis, o linksmų plaučių žmogus, lygus su visais. Džiugu, kad nenutrūko mūsų visų ryšiai, kad tai nebuvo TIK viena savaitė, kad ji išliko visų atmintyje. O aš visada su savimi nešiojuosi štai ką: gerus prisiminimus apie LEU, įgytas žinias, teigiamas emocijas, tą patirtą atsipalaidavimo, išlaisvėjimo nuo mokyklos rutinos, savarankiškumo, pasirinkimo, iššūkių, naujovių ir pasitikėjimo savimi jausmą.

Informacija atnaujinta: 2018-03-28 11:39