MOKINIAMS
 

Dėstytojai: kodėl verta studijuoti LEU?

Dėstytoja Jurgita Norvaišaitė

Lietuvos edukologijos universitetas – mano alma mater. Praleidau čia daugiau nei dešimt metų – buvau studentė, o dabar esu darbuotoja. Nė dienos nesigailėjau, kad pasirinkau studijas LEU. Studentas mūsų universitete turi visas sąlygas įgyti puikų išsilavinimą, studijuodamas aktyviai dalyvauti įvairiausiuose projektuose, renginiuose. LEU dirba puikūs savo srities profesionalai, kurie  dalijasi savo patirtimi ir stengiasi studentus ne tik sudominti dėstomu dalyku, bet ir įtraukti į studijų procesą. Universitetas suteikia galimybes save realizuoti ir lankant paskaitas, ir užsiimant įvairiomis veiklomis po paskaitų: sportuojant, dalyvaujant studentų atstovybės veikloje, šokant, dainuojant muzikuojant.

Manau, tereikia tik norėti ir Lietuvos edukologijos universitete galėsi save realizuoti įvairiose veiklose, o čia įgytos žinios ir patirtis pakeis Tavo gyvenimą. 


 Asist. doktorantė Ksenija Banuševičienė, Humanitarinio ugdymo fakultetas, Germanų, romanų, slavų filologijos ir didaktikos katedra

Lietuvos edukologijos universitetas – Jūsų prasmingo kelio pradžia! Į klausimą, kodėl, mano nuomone, verta studijuoti Lietuvos edukologijos universitete, atsakyčiau klausimu: o nejaugi Jūs manote, kad Lietuvoje yra dar bent vienas panašus universitetas, kuriame būtų verta studijuoti?

Lietuvos edukologijos universitetas – puiki alternatyva, tai yra laisvės ir demokratijos laboratorija su modernia studijų aplinka, išskirtinis dėmesys kiekvienam studentui, šiuolaikiški, jaunatviški ir turintys realią praktiką savo dėstomo dalyko srityje dėstytojai, aktyvi studentų bendruomenė.

Pasirinkę studijas mūsų alma mater įgysite žinių ir patirties, nuo kurių priklausys Jūsų sprendimai ateityje, kitų žmonių požiūris į Jus, o kartu ir Jūsų ateities galimybės bei gyvenimo kokybė. „Mokymasis – tarytum kalvos pylimas. Jeigu aš sustoju, kai kalvos viršūnei tetrūksta vienos pintinės žemių, tas sustojimas priklauso nuo manęs, arba, jeigu aš tik pradedu ir tesu išpylęs vieną pintinę žemių, tačiau stengiuosi kopti aukštyn, tai tas kopimas, priklauso nuo manęs“ (Konfucijus).  


 doc. dr. Gražina Droessiger

Germanų, romanų ir slavų filologijos ir didaktikos katedra

Mūsų universitete – Lietuvos edukologijos universitete – dirba puikūs dėstytojai: jie išmano ne tik savo dėstomą dalyką, bet ir didaktiką. Dauguma čia dirbančių dėstytojų patys yra baigę LEU, tad turi fundamentinių pedagogikos ir psichologijos žinių, kokių kitų universitetų dėstytojai neturėjo progos gauti. Ne kartą esu girdėjusi iš studentų, turinčių studijų patirties ir kituose Lietuvos universitetuose, kad būtent LEU labai šilta ir draugiška atmosfera, kad studentai yra gerbiami, bet kartu yra išmokomi nuosekliai ir sistemingai dirbti, siekti savo tikslo.

Galime didžiuotis ir savo buvusiais dėstytojais. Štai, pavyzdžiui, ar žinojote, kad išsamiausią ir populiariausią Lietuvoje „Didįjį vokiečių-lietuvių kalbų žodyną“ parengė buvę ilgamečiai mūsų universiteto Vokiečių filologijos studijų programos dėstytojai Juozas Križinauskas ir Stasys Smagurauskas?

Kiekviena išmokta užsienio kalba praplečia žmogaus akiratį. Esu vokiečių kalbos dėstytoja ir galiu atsakingai teigti, kad kalbų mokymasis LEU yra įdomus ir dinamiškas procesas: naudojami modernūs interaktyvūs vadovėliai, kompiuterinė technika, internetas, kviečiami gimtakalbiai dėstytojai iš užsienio, studentai turi galimybę pedagoginę praktiką atlikti užsienyje. Studijuoti Lietuvos edukologijos universitete tikrai verta. 


 dr. Kristina Viršulienė, Ugdymo mokslų fakultetas

 Gerbiamas būsimasis Kolega!

  • Jei trokšti būti šauniu mokytoju, galbūt tokiu pat energingu, teisingu, daug išmanančiu, visus mokinius įtraukiančiu į savo pamokas, koks yra / buvo tavo mylimiausias mokytojas,
  • jei Tau maga dar daugiau sužinoti apie savo mėgstamą dalyką, kurį tiesiog ryte rijai mokykloje,
  • jei smalsu išbandyti save pedagoginėse praktikose, nerti į ugdymo filosofiją, edukologiją, psichologiją, didaktiką ir kt. mokslų vandenynus,
  • jei turi tikslą pasisemti patirties iš geriausių mokytojų ugdymo specialistų, užmegzti naudingus ryšius su LEU socialiniais partneriais, įsisukti į aktyvias toli už auditorijų sienų iškeliaujančias paskaitas, seminarus ir praktikas,

TU tiesiog privalai išbandyti save motyvaciniame pokalbyje, kuris rengiamas pretendentams į pedagogines studijas, ir...

smagu bus sutikti Tave, tvirtai apsisprendusį dėl būsimos profesijos, smalsų, kupiną idėjų, su kurso kolegomis aktyviai įsitraukiantį į projektus, besikonsultuojantį su dėstytojais profesionalais, ilgiausią mokytojų ugdymo patirtį turinčiame mūsų universitete – Lietuvos edukologijos universitete. 


 

prof. dr. Audronius Vilkas, LEU senato pirmininkas

                      Garbė garsinti Lietuvos vardą

  A.Vilkas Aš iki šiol puikiai prisimenu visus savo gimtinės, Biržų rajono mažučio Papilio miestelio, mokytojus, nors jie jau ilsisi Anapilyje. Nedaug rasime žmonių, kurių šventas atminimas taip ilgai išliktų širdyje. Mokytojas to nusipelno. Ne veltui. Juo būti – kilnu, garbinga. Daugelis mano studentų, kai taria mokytojo vardą, susimąsto. Išlikti ilgam žmogaus širdyje yra prasminga ir gražu. Tačiau tos garbės visų pirma reikia nusipelnyti.

   Aš jau dešimt metų einu Sporto ir sveikatos fakulteto dekano pareigas. Mane kasdien lydi pasididžiavimo jausmas tais, kurie garsina Lietuvos vardą pasaulyje. Kokia graži Europos, pasaulio čempionų puokštė išaugo mūsų sporto salėse! Tęsdami olimpinio čempiono boksininko Dano Pozniako prieš trisdešimt metų iškovoto aukso medalio tradiciją, 2012-ųjų Londono vasaros olimpinių žaidynių didvyriai, mūsų absolventai Laura Asadauskaitė, Jevgenijus Šuklinas, kopdami ant aukščiausiųjų garbės pakylų, pakėlė Lietuvos vardą ir trispalvę pasaulio akyse. Kas gali prilygti šiai garbei... O tokių, garbės vainikuotųjų, kuriuos lydi Lietuvos vardas, Lietuvos edukologijos universiteto istorija turi jau kelias dešimtis. Ir ta garbe mes dalinamės visi.

 


 

lekt. dr. Elena Kocai, Sociologijos ir politologijos katedra

Elena Kocai, Studijų metu LEU prieš jauną žmogų atsiveria neaprėpiamai plati socialinė erdvė, kuri įtraukia į savo subtilybes ir prieštaravimus, reikalaujančius pažinimo. Sociologijos studijas galima pavadinti sėkmingas vien dėl to, kad jas pasirinkę studentai studijų metu gali realizuoti save, analizuodami itin platų temų spektrą: nuo politinio aktyvumo iki jaunimo subkultūrų, nuo darbo reikšmės gyvenime iki neįgaliųjų integracijos sociume, nuo prostitucijos fenomeno iki elitų tyrimų ir t.t. Studijų metu studentai ieško atsakymų į tokius klausimus kaip „Ar reikia sugebėti gyventi ir dirbti bet kurioje pasaulio vietoje?“, „Jei Vakarų tautos iš tiesų taip pasitiki demokratija, kodėl daugelyje šalių balsuoja taip mažai rinkėjų?“ ir kt. Į visus šiuos ir kitus klausimus jauniems žmonėms atsakyti padeda mūsų fakulteto ir katedros dėstytojai. Jų santykiai su studentais yra be galo paprasti ir šilti. Dėstytojams nuoširdžiai smalsu įsivelti su studentais į diskusijas, net ir pačiais keisčiausiais klausimais. O jei kyla sunkumų, neaiškumų ar problemų bet kokioje situacijoje, visada noriai pagelbsti. Dėstytojai su savo studentais elgiasi bei bendrauja lyg su sau lygiais. Būtent tai ir vertina mūsų studentai – kai jie savo Alma Mater nejaučia baimės, įtampos ir nerimo.

 


 

asist. Vaiva Bernatonytė-Ažukienė, Anglų kalbos didktikos katedra

 

Nes tai bene vienintėlė aukšoji mokykla Vilniuje ruošianti mokytojus. Pati baigiau šį universitetą ir po keturių bakalauro kursų drąsiai ir su pasitikėjimu ėjau dirbti į mokyklą, nes buvau labai gerai tam pasirengusi. Tikrai užteko ir gautų žinių ir įgytų įgūdžių, tad norintiems būti mokytojais, LEU labai tinkama vieta. Ypač buvau patenktina anglų filologijos magistro studijomis. Universitetas bendradarbiaudamas su LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija) nuolat rengia konferencijas ir seminarus mokytojams, kurių metu mokytojai ir būsimi mokytojai gali įgyti žinių ir naujos patirties.

 


 dr. Laisvūnas Šopauskas

 

Filosofijos studijos LEU yra atviriausios pakraipų ir idėjų požiūriu. Anot Senekos, jei nori gyventi gerai, studijuok filosofiją.


 


doc. dr. Laura Junutytė

  

Filosofiją studijuoti LEU verta todėl, kad 1)įgyjamas ne tik specialybės bakalauras ar magistras, bet ir pedagogo kvalifikacija 2) Filosofija yra labai universali, todėl gali būti pritaikoma darbinantis daugelyje sričių, kuriose reikia intelektualinės veiklos, kritinio mąstymo ir kūrybiškumo; 3) Filosofija kaip joks kitas dalykas išplečia žmogaus pasaulėžiūrą, supažindina su Vakarų ir ne tik kultūros pagrindais, suteikia didelį impulsą asmenybės tobulėjimui, puikiai išlavina žmogaus mąstymo ir kalbos galias; 4) LEU Filosofijos katedra propaguoja dialogišką, nehierarchinį santykį tarp dėstytojų ir studentų, taigi garantuojama maloni studijų atmosfera.

   


 doc. Augustinas Dainys

 LEU filosofijos studijos yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima gauti išsamų prancūziško postmodernizmo išmanymą. Nes VU filosofijos studijose dominuoja anglosaksiška analitinė kryptis, o VDU fenomenologija. LEU filosofiją dėsto žymiausia postmodernizmo tyrinėtoja Lietuvoje J. Baranova (Rubavičienė). Taip pat LEU filosofijos studijos yra draugiškos literatūrai, ko nėra VU. LEU dėstytojai yra demokratiški ir draugiški studentams.

 

Informacija atnaujinta: 2017-04-24 11:34