UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Studijų ir mokslo naujienos

Kviečiame į Derliaus šventę

2017-09-11

Rugsėjo 13 d. 11 val.  Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) kiemelyje šalia oranžerijos organizuojama „Derliaus šventė“.

 

Pavasarį pakeltose lysvėse buvo užveistas sumanus daržas: pasodintos valgomosios bulvės, bulvinės saulėgrąžos, pasėti linai, kviečiai, avižos, morkos, runkeliai. Visi šie augalai per vasarą užaugo ir sunokino derlių, kurį reikia nuimti.

 

 

 Šalia žydėjo tikroji levanda, gvazdikinis serentis, vešėjo žalioji rūta, kartusis kietis, vaistinis šalavijas. Jie ne tik puošė lysves, bet savo kvapais baidė vabzdžius, mėginusius pasmaguriauti augančiomis daržovėmis.

 

Šventės metu dalyviai ragaus derliaus vaisius,  kvapnią, darže užaugusių vaistinių šalavijų arbatą. Ji ne tik aromatinga, bet turi ir sveikatinančių savybių – naikina kvėpavimo takus pažeidžiančias bakterijas, mažina stresą, atpalaiduoja protinę įtampą, gydo nemigą.

 

Kiek daug naudos iš mažo, bet sumanaus daržo! Ne tik mums, bet ir pačiai gamtai: ant gėlių tūpė drugeliai, bitės iš žiedų rinko nektarą, lapai garino vandenį ir drėkino orą.

 

Organizatoriai: Gamtos, matematikos, technologijų fakulteto (GMTF) Biologijos ir chemijos katedra, Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) Ugdymo pagrindų katedra.

 

Dalyviai: LEU studentai ir dėstytojai, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos IV klasės mokiniai su mokytoja Virginija Lučiūniene.

 
 
Informacija atnaujinta: 2017-09-13 14:06