UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Studijų ir mokslo naujienos

Išleistas naujas sporto žurnalo „Sporto mokslo“ numeris

2018-07-03

Birželio mėnesio pabaigoje išleistas Lietuvos edukologijos universiteto (LEU), Lietuvos sporto universiteto (LSU), Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) leidžiamas „Sporto žurnalas“, 2018 m. 2-asis numeris.

 

Šiame  numeryje publikuojami devyni straipsniai, iš kurių keturi – „Socialinių mokslų“ skyriuje, keturi – „Biomedicinos mokslų“, vienas - „Sveikatos, reabilitacijos ir taikomojo fizinio aktyvumo“ skyriuje.  „Kronikos“ skyriuje publikuojama informacija apie XI-ąją Baltijos šalių sporto mokslo konferenciją, kuri vyko 2018 m. balandžio 25-27 d., Tartu, Estijoje.

 

„Socialinių mokslų“ skyriuje skelbiamas A. Lisinskienės ir N. Pigagos straipsnis apie tėvų vaidmenį skatinant krepšininkų motyvaciją sportuoti. Kiti trys šio skyriaus straipsniai yra gauti iš Kazachstano, Baltarusijos ir Rusijos universitetų mokslininkų. Iš jų galima būtų išskirti – Kazachstano Abajaus vardo pedagoginio universiteto mokslininkų K. Adambekovo, A. Iljasovos, E. Achmetovos straipsnį apie futbolininkų anticipacijos individualių gebėjimų charakteristiką.

 

 

„Sveikatos, reabilitacijos ir taikomojo fizinio aktyvumo“ skyriuje pateikiamas LSU mokslininkių straipsnis apie 7-8 klasių merginų ir vaikinų atletinio tapatumo, socialinių įgūdžių ir sus sveikata susijusio fizinio pajėgumo sąsajas. „Biomedicinos mokslų“ skyriuje talpinami Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkų straipsniai, nagrinėjantys sporto fiziologijos ir sporto genetikos klausimus. Sumų valstybinio A. S. Makarenkos pedagoginio universiteto prof. L. Gunina su bendraautoriais tęsia straipsnių seriją apie anabolinių medžiagų elitiniame sporte šalutinio poveikio efektą.

 

Šiame skyriuje taip pat spausdinami Ukrainos ir Baltarusijos mokslininkų straipsniai apie didelio meistriškumo sportininkų energijos gamybos genų profiliavimą„Kronikos“ skyriuje prof. K. Milašius apžvelgia XI Baltijos šalių sporto mokslo konferencijos rezultatus.

 

Kviečiame skaityti „Sporto žurnalą“: čia. 

 
 
Informacija atnaujinta: 2018-07-03 10:01