UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Studijų ir mokslo naujienos

In memoriam Lietuvos pedagogas, LEU ilgametis dėstytojas, prof. B. Bitinas

2018-02-09

Eidamas  92-uosius  metus vasario 9 d. mirė iškilus Lietuvos pedagogas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) alumnas, ilgametis dėstytojas, katedros vedėjas Bronislovas Bitinas.

 

Prof. B.Bitinas - vienas iš ryškiausių šiuolaikinių edukologijos mokslininkų, pasižymėjęs plačiu mokslinių interesų diapazonu. Tai atskleidžia gausūs ir originalūs fundamentiniai darbai, edukologijoje įtvirtinantys pagrindines matematinės statistikos ir metodologijos idėjas. Remiantis ilgamečių teorinių ir empirinių tyrimų rezultatais darbuose apibrėžiami edukologinių objektų mokslinio pažinimo ir mokslinio tyrimo pagrindai, apibūdinantys specifiškus ugdymo tikrovės aspektus ir padedantys edukologijai įsitvirtinti šiuolaikinėje mokslų sistemoje.

 

 

Profesorius B. Bitinas buvo fenomenalus,  vienas žinomiausių ir ryškiausių Lietuvos edukologijos mokslininkų, sukūrusių originalią jaunųjų mokslininkų rengimo mokyklą LEU. Tai patvirtina jo vadovautų  ir apgintų 30 edukologijos disertacijų Lietuvoje ir dešimtys Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. Mokslininkas skaitė paskaitas Europos universitetuose. Ilgametė B. Bitino kolegė dr. habil. Marijona Barkauskaitė rašė: „Mokslinio pripažinimo ir įvertinimo prof. B. Bitinas nusipelnė už tai, kad nėra edukologijos mokslo šakos, kurios nebūtų praturtinęs savo mokslinių tyrimų rezultatais, atverdamas erdves aktualiems tyrimams, atliepdamas ir pagrįsdamas gyvenamojo laikotarpio iššūkius šveitimui, asmenybės ugdymui. Jo pedagoginės ir mokslinės veiklos rezultatais, mokslinėmis idėjomis, sukurtomis ugdymo sistemomis, pagrindžiant jų realizavimo galimybes praktinėje pedagoginėje veikloje, naudojantis parengtomis mokslinių tyrimų duomenų apdorojimo programomis, įrodančiomis rezultatų patikimumą, išplėtotos visos edukologijos mokslo šakos, atskleidžiant šio mokslo giluminius ryšius su kitais mokslais: filosofija, psichologija, sociologija, istorija ir kt. “.

.

Prof. B. Bitinas - naujų edukologinių tyrimų metodologijos, ugdymo filosofijos ir hodegetikos raidos krypčių pradininkas, pasiekęs tam tikrą jų sintezę, įtvirtinančią vidinę integraciją tarp atskirų edukologijos mokslo šakų kaip veiksmingą ugdymo realybės pažinimo ir kaitos paradigmą.

 

Kviečiame pasižiūrėti studentų prisiminimus apie prof. B. Bitiną, video klipe: čia. 

 

Gedulingos Šv. Mišios 2018-02-12  (pirmadienį), 17.30 val.

Šv. Kazimiero bažnyčioje (adresu: Didžioji g. 34, Vilnius).

 

Atsisveikinimas su velioniu:  

2018-02-11 (sekmadienį)  Vilniaus Olandų laidojimo rūmų 6-oje salėje nuo 10 iki 14 val.

 

2018-02-13 (antradienį) Vilniaus Olandų laidojimo rūmų 6-oje salėje nuo 10 val. iki 14 val. 

Urna išnešama: 14 val.

 

LEU bendruomenė liūdi ir užjaučia artimuosius.

 

bitinas

 
 
Informacija atnaujinta: 2018-02-11 17:44