SUSITIKIMAI IR VIZITAI
 

Susitikimai ir vizitai

LEU viešėjo Taivano universiteto delegacija (foto)

2017-07-17

Liepos 17 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) viešėjo Taivano National University of Education (NPU) prezidentas prof.dr. Mike Y. K. Guu ir prof. dr. Yu-Chung Liu. Taivano mokslininkus priėmė LEU rektorius Algirdas Gaižutis, Tarptautinių ryšių ir ryšių su visuomene skyriaus vedėja Loreta Chodzkienė, Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto dekanas, prof. dr. Virginijus Sruoga, Ugdymo mokslų fakulteto dr. Rasa Nedzinskaitė.

 

Pažintis su Taivano mokslininkais prasidėjo 2014 m, kuomet buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp NPU ir LEU.

 

Vizito metu LEU rektorius pristatė mokytojo padėtį Lietuvoje, universitete rengiamas studijų programas. A.Gaižučio teigimu, pedagogo profesija tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje yra labai reikšminga. Akademikas prisiminė universiteto istoriją bei pedagogų rengimo etapus Lietuvoje. „Iki Lietuvos nepriklausomybės visuomenėje buvo jaučiama pagarba trijų profesijų atstovams: kunigams-dvasininkams, mokytojams ir gydytojams“, – teigė A. Gaižutis. 

 

NPU prezidentas pasidalino savo universiteto gerąja patirtimi. NPU universitete yra vienas didžiulis edukologijos fakultetas, kuriame ruošiami ikimokyklinės pedagogikos bei pradinio ugdymo specialistai. Fakultete mokosi du tūkstančiai studentų. Šiuo metu Taivane pedagogo profesija – prestižinė. Prieš dešimt metų iki aukštosios mokslo reformos Azijoje, mokytojų padėtis Taivane buvo panaši į Lietuvos.

 

NPU prof. dr. Yu-Chung Liu lankosi ne pirmą kartą Lietuvoje. Prieš dvejus metus Švietimo ir mokslo ministerijos kolegijų salėje su NPU mokslininku dr. Hui-Lan Wang pasidalino egzistuojančia praktika naratyvinės pedagogikos srityje bei Taivano politika dėl dalyvavimo PISA tyrimuose ir pasiekiamus aukštus rezultatus. Taivanas 2015 m. PISA tyrime yra pirmajame ketvirtuke gamtamokslinio, matematinio raštingumo srityse, o 2015 m. TIMSS tyrime ir 4-osios, ir 8-osios klasės matematinio, gamtamokslinio raštingumo srityse yra tarp geriausius rezultatus demonstruojančių šalių.

 

Vizito metu prisimintas NPU ir LEU tarptautinis mokslininkų bendradarbiavimas. Su Taivano mokslininkais tarptautinėse mokslinėse programose vykdomas projektas „6-8 metų vaikų muzikinės klausos ir balso aparato koordinacija dainavimo proceso metu: lyginamoji studija Latvija, Lietuvoje ir Taivanyje“, kuris finansuojamas pagal trišalio bendradarbiavimo programą. 

 

Vizito metu buvo aptartas tolimesnis bendradarbiavimas tarp dviejų universitetų. 

 

 

Akimirkos iš vizito: čia. 

 
 
Informacija atnaujinta: 2017-07-17 14:45