UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Laisvalaikis

Penkiakovininkė Karolina Gužauskaitė žinių apie sportą semiasi universitete

2017-05-11
A. Pliadžio nuotr.

A. Pliadžio nuotr.

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto ir sveikatos fakulteto (SSF) ketvirtakursė Karolina Gužauskaitė sportuoti pradėjo būdama 11 metų. „Nuo vaikystės mėgau plaukti, tad užsiimti šiuolaikine penkiakove pradėjau nuo baseino. Taip palaipsniui tai išsaugo į penkias rungtis“, – sako ji ir priduria, jog sudėtingiausia rungtis jai – jojimas, nes žirgas kaip ir žmogus turi savo charakterį.

 

„LEU studijuoti nusprendžiau dėl to, nes pati sportuoju, o šios studijos yra susijusios su sportu, praturtina žiniomis, be to, yra tikrai įdomios. Remdamasi savo patirtimi moksleiviams patarčiau studijuoti LEU, tačiau pasirinkti sau įdomias studijas, kad nebūtų nuobodu ir studijuojamas mokslas praverstų ateityje“, – aiškina penkiakovininkė. Kadangi studijuoja neakivaizdžiai, mokslus su sportu nesunkiai suderina: „Svarbu didelis noras ir ryžtas, o įgytas žinias iškart stengiuosi taikyti sportuodama.“

 

Karolina universitete įgytas žinias taiko ne tik treniruodamasi ir profesionaliai sportuodama, bet ir dirbdama trenerės darbą – mokydama 6–12 metų amžiaus vaikus plaukimo. „Labai džiaugiuosi, kai galiu stebėti savo auklėtinių pažangą“, – prisipažįsta trenerė.

 

Pasaulio čempionate Karolina yra iškovojusi XLII (42) vietą, o Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovotas aukso medalis komandų įskaitoje (komandų įskaitoje Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionato aukso medalius iki šiol buvo laimėjusi tik kartą – 2008-aisiais).

 

2014 m. LEU studentė Karolina Gužauskaitė gavo Vilniaus miesto sporto ateities nominaciją. Artimiausi šiuolaikinės penkiakovininkės planai – patekti į olimpines žaidynes Tokijuje. Didžiausiu savo gyvenimo pasiekimu sportininkė laiko ne iškovotus medalius, o tai, kad sportuoja ir rūpinasi savo sveikata.

 

Karolina Gužauskaitė yra įtraukta į geriausių LEU sportininkų dešimtuką. LEU SSF kūno kultūrą studijuoja mėgstantys sportuoti ir norintys įgyti dalyko pedagogikos, sporto bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją. Studijuojantieji pagal kūno kultūros bakalauro programą turi galimybę pasirinkti specializaciją ir gilinti žinias sporto šakos ar sveikatos ugdymo srityje.

 

Sėkmingai baigę studijas absolventai suvokia sporto misiją šiuolaikinėje visuomenėje, geba atlikti fizinio ir sportinio ugdymo(si) tarpininko, partnerio, galimybių kūrėjo ir lyderio vaidmenį, planuoti ir organizuoti bendrojo ir fizinio ugdymo procesą, kurti ir įgyvendinti kūno kultūros, sporto, sveikatos projektus, programas, laiduoti pedagoginę ir kitą pagalbą silpnesnės sveikatos, specialiųjų poreikių, socialinės atskirties ugdytiniams. Geba priimti sprendimus, sudaryti gerą ugdymosi aplinką mokiniui ar sportininkui, plėtoti įgytas žinias, tapti savarankiška, atsakinga asmenybe, siekiančia didelių sportinių laimėjimų pasirinktos sporto šakos varžybose.

 
 
Informacija atnaujinta: 2017-05-11 14:20