UNIVERSITETO NAUJIENOS IR RENGINIAI
 

Laisvalaikis

Aštuonioliktą kartą aidės „Literatūrinio pavasaris“

2017-05-17

Gegužės 14 d. (sekmadienio) vakare prasidėjo kasmetinis „Poezijos pavasario“ festivalis. Vienas iš festivalio renginių – Lietuvos edukologijos universiteto draugijos „Literatų arka“ organizuojamas „Literatūrinis pavasaris“, kuris šiemet švęs pilnametystę. Jau šį trečiadienį, gegužės 17 d., aštuonioliktą kartą jaunieji kūrėjai susiburs į literatūros bendruomenę. Per „Literatūrinio pavasario“ gyvavimą lankėsi ne vienas žinomas rašytojas: Vanda Juknaitė, Gintaras Bleizgys, Rimantas Kmita, Danutė Kalinauskaitė, Antanas A. Jonynas, Gytis Lukša, Vytautas Stankus ir kt. Šiemet renginyje svečiuosis rašytoja Undinė Radzevičiūtė, kurios romanai įtraukti į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, nominuoti Metų knygos rinkimuose suaugusiųjų prozos kategorijoje. Kartu su U. Radzevičiūte lankysis Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, poetas, rašytojas Donaldas Kajokas.

Šiais metais pirmą kartą „Literatūriniame pavasaryje“ Baltistikos studentai, atvykę iš Prancūzijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, skaitys lietuvių šiuolaikinių autorių – Vytauto Stankaus, Manto Balakausko, Donato Petrošiaus bei kitų poetų – eilėraščius. Lietuvoje studentai lietuvių kalbos mokosi vos kelis mėnesius, tad jiems tokia patirtis bus ne tik nelengvas iššūkis, bet ir pažintis su šiuolaikine lietuvių poezija.

 

Renginį vainikuos tradiciniai „Literatūrinio pavasario“ skaitymai, kurių metu geriausiai įvertintiems jauniesiems kūrėjams įteikiami pereinamieji prizai: Poeto paltas, Prozininko nešmuo ir Sidabrinė gitara. Į renginio skaitymus kviečiami visi kuriantys (dainas, eiles, prozą) ir norintys paklausyti kuriančiųjų.

Renginio programa

10.00 Literatūrinė mankšta (lauke, prie fakulteto)

14.30 Susitikimas ir pokalbiai su rašytojais Undine Radzevičiūte bei Donaldu Kajoku (222 aud.)

16.30 Baltistų poezijos pavasaris. Baltistikos centrų studentai iš Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos ir Prancūzijos pristatys šiuolaikinių lietuvių poetų kūrybą (Humanitarų biblioteka)

18.00 Literatūrinio pavasario skaitymai. Trys sekcijos: poezija, proza, dainuojamoji poezija (kas nors išsineš Poeto paltą, Prozininko nešmenį, Sidabrinę gitarą)

 

Ketinančius skaityti savo kūrybą arba groti kviečiame registruotis el. paštu nzeronas@gmail.com

 


Renginio metu bus ne tik poezijos, prozos, muzikos garsų, pašnekesių, bet ir literatūrinių staigmenų. Kviečiame nepraleisti progos įsilieti į „Literatūrinio pavasario“ sūkurį.

 

Renginiai vyks LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31). 

 
 
Informacija atnaujinta: 2017-05-18 18:06