LAISVALAIKIS
 

SEF naujienlaiškis „Navininkai“

NAVIninkai

 

Naujienlaiškis „Navininkai“ Nr. 8 (PDF)

Laikraštis Navininkai Nr.8 specialiai šį kartą išleistas anglų kalba ir gruodžio pradžioje išsiųstas partneriams į Jungtines Amerikos Valstijas, kurie kitais metais ketina atvykti į šią stovyklą ir nori susipažinti su Trakų rajono vaikais, Lietuva. Dar kitais metais bus atrinkta vaikų ir vadovų grupė, kuri vyks į amerikiečių organizuojamą vasaros stovyklą.

Šiais metais stovykla tapo tarptautine, kadangi savanoriauti buvo atvykę trys studentai iš Lenkijos, Bielostoko universiteto: Marzena Czarniakiewicz, Marta Kuczyńska, Rafał Sokołowski. Apie savanorystę bei užsienio ir lietuvių kalbų mokymąsi kalbėjo vokietis Enno Hermann, studijuojantis Airijoje, o atostogas leisdamas Lietuvoje bei gludinantis mūsų kalbą. Ilgalaike stovyklos vieta buvęs Aukštadvario dienos centras ir buvusi mokykla, šiais metais buvo pakeista į Lietuvos edukologijos universiteto mokymų bazę Tamašavoje, Čižiūnų kaime. Šiemet stovyklautojai per septynias dienas aplankė net šešias skirtingas pasaulio šalis: Graikiją, Rusiją, JAV, Lietuvą, Prancūziją, Indiją, prisiliesdami prie šalies kultūros, tradicijų. Vaikai ne tik susipažino su žiniomis ir įdomiais faktais apie šalis, bet ir užsiėmė tradiciniais šokiais, žaidimais, kitomis veiklomis, vadovai atitinkamai prisiderino aprangas. Ne pirmus metus į žurnalistikos amatą besigilinantys stovyklautojai, drąsiai kūrė fotoreportažus, rašė žinutes apie šalis.

 


Naujienlaiškis „Navininkai“ Nr. 7 (PDF)

Šiame numeryje skaitykite:

• Stovyklos „Žurnalistika jauniems 2012“ nariai liepos 5 d. apsilankė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino bataliono štabe;
• Didžiausias pasiekimas – vaikų laukimas;
• Ne tik pramoga, bet ir pamoka;
• Vaikų vasara: ugdyti ar leisti pailsėti?
• Jaunimas nesnaudžia (“Navininkų” redakcija pasidomėjo ir Aukštadvario miestelio būkle vaikų/jaunimo savišvietos/pilietiškumo ugdymo srityje).


Naujienlaiškis „Navininkai“ Nr. 6 (PDF)

2011 m. gruodžio mėnesį išleistas Socialinės komunikacijos instituto žurnalistikos specializacijos ketvirto kurso jaunimo laikraščio „Magister vitae” priedas Navininkai. Šis numeris – kitoks!

Šešis metus iš eilės Aukštadvaryje besitęsianti vasaros stovykla – „Žurnalistika jauniems 2011” pateisino studentų ir vaikų lūkesčius. Nepaisant to, kad vaikai gavo puikią progą sužinoti apie žiniasklaidą, reklamą bei pritaikyti žinomus ir išmoktus žurnalisto gebėjimus praktikoje, šį kartą vaikai tapo filmo „Žiniukai“ ir laikraščio „Navininkai“ pagrindiniais herojais.

Įteikus laikraštį „Navininkai“, kuris šį kartą kaip niekad spalvotas, pilnas įvairių, vasaros stovykloje užfiksuotų akimirkų, vaikai nustebo – kiekvienas iš jų išvydo save ne tik nuotraukose, bet ir straipsniuose. Praktikos metu vadovai stebėjo ir aprašė savo ugdytinius, jų elgesį bei kitus jiems būdingus bruožus. Tai šiek tiek neįprasta tapo ne tik vaikams, bet ir dienos centro darbuotojams.

Laikraštis išleistas iš studentų asociacijos Drauge kelyje sukauptų lėšų.

NAVIninkai

Informacija atnaujinta: 2014-01-04 07:59