ORANŽERIJA
 

Istorija

Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Biologijos ir chemijos katedros oranžerija įkurta 1999 m. Jos būtinumą ir svarbą pagrindė prof. A. Janonis, o praktiškai idėją įgyvendino prof. D. Smaliukas.

Oranžerija buvo sumanyta kurti kaip studentų mokomoji bazė - biologijos, gamtos, geografijos programų būsimųjų mokytojų studijoms gilinti.

Augalų skaičių ir rūšių įvairovę sąlygoja oranžerijos plotas ir klimatinės sąlygos. Oranžerija yra vėsaus atogrąžų klimato, nes pagal technines galimybes žiemą čia galima 14–16 °C temperatūra. Kita vertus, daugelis augalų prisitaiko augti gana plačiame temperatūrų intervale, todėl čia auginama ir atogrąžų, ir paatogrąžių augalų.

Miesto centre įsikūrusi oranžerija yra atvira visiems augalų mylėtojams. Joje eksponuojama virš 900 rūšių ir smulkesnių taksonominių vienetų augalų (2017-06-30). Atvykę lankytojai gali susipažinti su Amerikos, Afrikos, Azijos, Australijos, Europos šiltų rajonų augalais, pamatyti nebūdingas Lietuvos klimatui augalų gyvenimo formas: epifitus, lianas, sukulentus, gausias palmių, gegužraibinių (orchidėjų), kaktusų, karpažolių, fikusų, filodendrų, valgomus vaisius vedančių ir kitokį praktinį pritaikymą turinčių augalų kolekcijas. 

Čia vyksta edukaciniai užsiėmimai: lavinami pojūčiai, ugdomos emocijos, skanaujami egzotiniai vaisiai, uostomi brangiausi prieskononiai.

Daugumą augalų oranžerijai padovanojo UAB ,,Floralita-2", Kauno Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodas ir pavieniai asmenys. Kolekcijos pildomos nuolat, keičiantis augalais su kolekcionieriais.

Už informacijos turinį atsakingas (-a) Remigijus Noreika. Informacija atnaujinta: 2018-02-12 11:44