TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ edukaciniai užsiėmimai „Rudens vaisiai“ ir „Žemės meno objektai“

2016-10-01

Data: 2016 m. rugsėjo 30 d.

Trukmė: 2 ak. val.

Vieta: Vilniaus Universiteto Botanikos sodas (Kairėnų 43).

Vykdytojai: renginio „Tyrėjų naktis“ atstovai VU Botanikos sode; mokytojos: Vida Sivickienė, Stasė Bakaitienė; doc. dr. Inga Kepalienė, Evelina Buivydaitė.

Dalyviai: Vilniaus Naujininkų mokyklos 5–9 klasių mokiniai; Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytojai.

 

 

Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Žemės meno objektai“ VU Botanikos sode. Mokiniai, naudodamiesi Botanikos sodo žemėlapiu, ieškojo ir fotografavo 13-osios žemės ir aplinkos meno parodos „LAIKAS“ 2016 objektus. Mokinius nustebino plati augalų šeimų, genčių, rūšių ir veislių įvairovė, retesni medžiai ir netikėti menininkų sprendimai. Nuotraukomis ir pastebėjimais mokiniai dalinosi tarpusavyje, daugelis mokinių stebėjosi kaip menininkų darbai tinka gamtoje, randa vietą, tarsi įauga į gamtinę aplinką. Įspūdingiausias nuotraukas mokiniai teiks konkursui „Aš tikrai myliu Vilnių!“.  

 

Edukacinis užsiėmimas „Rudens vaisiai“ – vienas iš renginio „Tyrėjų naktis“ siūlomų užsiėmimų. Mokiniai, pasidaliję į grupes, mokėsi pastebėti ir įvertinti pateiktų pavyzdžių vaisių (įvairių rūšių spanguolių, svarainių, šermukšnių, šaltalankių, bruknių, aktinidijų, šeivamedžio ir kt. uogų) morfologiją ir ūkiškai vertingus požymius (dekoratyvumą, derlių, skonį ir skanumą). Vaisių ir juos brandinančių augalų pažinimui pasitelkiami žmogaus pojūčiai. Mokiniai įvertino vaisių skonines savybes, atpažino jų rūšis, išnagrinėjo vaisių morfologinius požymius (nustatė, kokių augalų vaisiai yra dėžutės, riešutai, riešutėliai, sparnavaisiai, uogos ir kt.), išrinko pačius skaniausius vaisius. Daugeliui mokinių labiausiai patiko šermukšnis „Oranževaja“,  „Nevežinskaja“. Paskutinė užduotis padėjo suprasti, kokie skirtingi gali būti tos pačios šeimos atstovai, supažindino su įvairiomis svarainių rūšimis, skatino mokinių kūrybiškumą – jie susipažino su vaisių spalviniu koloritu ir formų įvairove, kūrė svarainių spalvų ir formų mozaikas.

 

Užsiėmimo dalyviai ypatingai susidomėjo jiems nematytomis rudens vaisių rūšimis, žavėjosi netikėtu jų skoniu ir aromatu, domėjosi retesnių vaismedžių, vaiskrūmių ir kultūrinių uogų rūšių paplitimu Lietuvoje. Mokiniai savo žiniomis ir patirtimi dalinsis biologijos pamokose, pristatys mokyklos bendruomenei, sužinotas naujienas papasakos tėvams. Apibendrindami užsiėmimą mokiniai pastebėjo, kad norėtų dažniau dalyvauti panašiose edukacinėse veiklose, ypač degustuoti vaisius ir uogas. Renginys paskatino aktyviau domėtis augalų įvairove, jų svarba, aplinkosauga, sužadino norą kurti, saugoti gamtinę aplinką.

 

        

 

Visos nuotraukos 

 

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-10-12 16:27