TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ kūrybinės dirbtuvės-konkursas „Dėkojame gamtai“

2016-10-30

 

  

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“

kūrybinės dirbtuvės-konkursas „Dėkojame gamtai“ 

(edukaciniai užsiėmimai „Už ekologiją su kaligrafija“ ir „Eko kūryba rudenį“)  

 

Data: 2016 m. spalio 28 d.

Trukmė: 2 x 2 ak. val.

Vieta: Lietuvos edukologijos universitetas

Vykdytojai: projekto vadovė doc. dr. Inga Kepalienė, projekto vykdytoja prof. dr. Birutė Žygaitienė, mokytojos Nijolė Misiukonienė, Stasė Bakaitienė

Dalyviai: Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai

 

2016 m. spalio 28 d. Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse-konkurse „Dėkojame gamtai“. Dirbtuvių metu organizuoti du edukaciniai užsiėmimai – „Už ekologiją su kaligrafija“ ir „Eko kūryba rudenį“. Mokiniai dirbo pasidaliję į grupes ir galėjo mokytis tiek kaligrafijos, tiek eko kūrybos.

 

Edukaciniame užsiėmime „Už ekologiją su kaligrafija“ mokiniai susipažino su kaligrafijos samprata ir istorija, rašymo menui naudojamais įrankiais ir priemonėmis, dailaus rašymo specifika. Išbandę plunksnų ir tušo galimybes, mokiniai patys sugalvojo arba pasirinko sentencijas apie ekologiją, aplinkosaugą, gamtos ir žmogaus grožį ir dermę, ir šiuos žodžius užrašė ant vėliavėlių. Kaligrafiniais šriftais išmargintos vėliavėlės mokiniams primins, kad kiekvienas žmogus gali prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir apsaugos.

 

Mokiniai, dalyvavę edukaciniame užsiėmime „Eko kūryba rudenį“, mokėsi kurti iš gamtinės medžiagos – nukritusių klevo, ąžuolo, liepos ir kt. medžių lapų. Mokiniai išsiaiškino, kaip sukurti medelį iš gamtoje randamos medžiagos ir namuose turimų nenaudojamų daiktų. Senas vazonėlis, cemento ar kitos tvirtinimo medžiagos likučiai ir vielos atraižos gali pavirsti puikiu stovu medeliui. Stovu gali tapti ir medienos skridinėlis su įtvirtinta viela. Pagaminus stovą, ant vielos „kamieno“  suveriami trijų dydžių klevo ar kitų medžių lapai ir formuojamas medelis, tai gali būti ir kitokia eglė artėjančioms šventėms – šv. Kalėdoms. Abi mokinių komandos džiaugėsi nesudėtinga gamybos technologija ir nedidelėmis sąnaudomis.

 

Ekologiniais šūkiais padabintos vėliavėlės ir ryškiaspalvės eglės išeksponuotos LEU GMTF Technologijų ir technologinio ugdymo katedros galerijoje „Verdenė“. Mokiniai patys išrinko ekologiškiausius ir kaligrafiškai taisyklingiausiai parašytus šūkius, įdomiausią eglutę. Dalindamiesi įspūdžiais mokiniai pastebėjo, kad nedideliais darbais galime puikiai prisidėti prie aplinkos saugojimo, o kūrybinėse dirbtuvėse įgyta patirtis praplėtė akiratį, paskatino kurti iš gamtinės medžiagos, panaudoti nebereikalingus daiktus.

 

   

         

 

 

 Visas nuotraukas galite pamatyti 

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-11-02 15:42