TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Prasidėjo pirmosios Technologijų ir technologinio ugdymo katedros vykdomo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ veiklos

2016-09-21

Pirmoji Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“  veikla -edukacinis užsiėmimas „Ruduo žiedų pasaulyje“. 2016 m. rugsėjo 13 d. Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai, LEU Technologijų pedagogikos, Geografijos ir Biologijos studijų programų studentai ir Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytojai aplinkosaugines žinias gilino Vilniaus Universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Edukacinio užsiėmimo metu dr. G. Štukėnienė mokinius ir studentus supažindino su sodo istorija ir struktūra, biologine įvairove ir jos išsaugojimo galimybėmis. Studentai savarankiškai apžiūrėjo Botanikos sodą ir aplankė 13-osios žemės ir aplinkos meno parodos „LAIKAS“ 2016 objektus.

Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai edukacinio užsiėmimo „Ruduo žiedų pasaulyje“ metu susipažino su žolinių augalų kolekcijoms priklausančiais rudenį žydinčiais augalais, dendrologinėse kolekcijose – su vijokliniais augalais, lapuočiais ir spygliuočiais, diskutavo apie jų augimo ypatumus (dirvožemį, klimatą, prisitaikymą prie Lietuvos gamtinių sąlygų). Užsiėmimo dalyviai lankėsi japonų projektuotame ir Botanikos sodo darbuotojų įkurtame Japoniškame sode, kuriame buvo supažindinti su sodo objektų išdėstymo ir tarpusavio dermės unikalumu.

Mokiniai džiaugėsi, kad susipažino su Botanikos sodo istorija, pamatė įvairių formų, dydžių, spalvų augalų, išgirdo apie skirtingas Lietuvoje ir svečiose šalyse randamų augalų augimo sąlygas. Užsiėmime dalyvavę studentai labiausiai domėjosi „13-osios žemės ir aplinkos meno parodos „LAIKAS“ 2016 kūriniais, juos sužavėjo augalų rūšių įvairovė, Botanikos sodo grožis. Studentai norėtų analizuoti gėlių atsiradimo istoriją, pagilinti žinias apie jiems naujas augalų rūšis.

 

Edukacinio užsiėmimo dalyviai (mokiniai ir studentai) Botanikos sode fotografavo unikalią ir vertingą gamtinę aplinką, biologinės įvairovės savitumą. Dalyviai šias nuotraukas pateiks nuotraukų konkursui „Aš tikrai myliu Vilnių!“. Konkurso nuostatus galite rasti čia

 

Nuotraukas galite pamatyti 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-09-26 13:53