TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Žaliojo Vilniaus vaikai“ kūrybinės dirbtuvės - kuriame žaidimą „Pažink paukščius“

2016-10-24

                                         

 

 

 

 

 

 

Data:2016 m. spalio 19 d.

Trukmė: 2 ak. val.

Vieta: Vilniaus Naujininkų mokykla

Vykdytojai: projekto koordinatorė Evelina Buivydaitė, mokytojos Nijolė Misiukonienė, Vida Sivickienė.

Dalyviai: Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai

 

Kūrybinėse dirbtuvėse Vilniaus Naujininkų mokyklos mokiniai kūrė stalo žaidimą „Pažink paukščius“. Žaidimas skirtas artimiau susipažinti su Lietuvos biologine įvairove – nuostabiais mūsų krašto paukščiais, jų išvaizda, buveinėmis, lizdų sukimo ypatumais, paplitimu. Žaisdami mokiniai prisimins kasdien Vilniuje sutinkamus paukščius, užmiesčio, kaimų, miškų, pelkių, pajūrio sparnuočius. Nuošalyje neliko ir Lietuvos Raudonajai knygai priklausantys retieji paukščiai.

 

Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai parengė stalo žaidimo pagrindą. Naudodamiesi kartono atraižomis, perskaitytais laikraščiais ir žurnalais, senais mediniais skalbinių segtukais mokiniai sukūrė Lietuvos kontūrus atitinkančią stalo žaidimo lentą, pagamino žaidimo kauliuką ir figūrėles. Iš laikraščių susuko apskritimus, kurie žymi žaidėjų kelią į finišą – Ventės Ragą. Žaidimo pagrindą dekoravo iš žurnalų puslapių išlankstytais ir dažais išmargintais paukščiais. Žaidimo figūrėlės – akrilo dažais dekoruoti skalbinių segtukai.

 

Mokiniai atsakingai ir dėmesingai kūrė mokomąjį žaidimą „Pažink paukščius“, kurį žais Naujininkų mokykloje vyksiančio pirmojo aplinkosauginių darbų konkurso etapo metu lapkričio mėnesį. Žaidimui klausimus apie paukščius parengė projekto koordinatorė Evelina Buivydaitė ir biologijos mokytoja Vida Sivickienė. Mokiniai nusprendė, kad kartu su technologijų mokytoja Nijole Misiukoniene parengs dar vieną žaidimą, kurio tema – žvėrys. Mokiniai susidomėję svarstė, kokie klausimai apie miško žvėris būtų įdomūs, kokių įdomių faktų jiems reikėtų paieškoti ir pateikti kolegoms. Kūrėjai liko patenkinti rezultatu, pastebėjo, kad nebūtina pirkti – panaudojant antrines žaliavas, nebereikalingus daiktus galima savo jėgomis susikurti spalvingą, originalų ir įdomų žaidimą, kuris padeda išreikšti save ir mokytis.

 

 

       

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-10-24 13:46