TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Mokymai gamtoje Verkių regioniniame parke

2016-10-12

  

 

2016 m. spalio 11 d.  Naujininkų mokyklos 6, 8, 9 kl. mokiniai kartu su mokytojomis R. Vaitkevičiūte  ir  V. Sivickiene nuvyko  į Verkių regioninį parką. Pamokos vyko kitaip: ne klasėse, o gamtoje. LEU dėstytoja R. Barkuvienė  pirmiausia supažindino mokinius su Verkių dvaro istorija. Iki XVII a. pab. Verkiuose mūrinių pastatų nebuvo, o dabartinis rūmų ansamblis sukurtas XVIII a. antroje pusėje žymiausių Lietuvos architektų - Martyno Knakfuso ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus. Mokinius labai sudomino Verkių pavadinimo kilmę paaiškinanti legenda. Ji byloja, kad medyje, erelio lizde, buvo rastas verkiantis kūdikis. Verksmą išgirdo greta medžiojęs Lietuvos didysis kunigaikštis. Kūdikis, pavadintas Lizdeika, tapo krivių krivaičiu, o vietovė, kurioje buvo medis su lizdu, ligi šiolei vadinama Verkiais.

 

Vėliau mokiniai stebėjo medžius, krūmus bei žolinius augalus, augančius parke. Jie pamatė ne tik vietinių medžių: liepų, klevų, ąžuolų, guobų, bet ir svetimžemių: maumedžių, riešutmedžių. Dėstytoja įdomiai papasakojo apie augalų ypatumus, jų naudojimą. Mokiniai sužinojo, kaip guobą atskirti nuo vinkšnos, kuo ypatinga pipirlapė ar diktonas, kokios kerpės auga ant medžių kamienų.

 

Nors diena buvo vėsoka ir vėjuota, bet  Verkiai sužavėjo nuostabia gamta,  gražiais  statiniais bei įdomia LEU dėstytojos R. Barkuvienės pamoka.

 

 

 

Mokiniai kartu su LEU dėstytoja R. Barkuviene bei  mokytojomis R. Vaitkevičiūte ir  V. Sivickiene

 

 

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-10-17 15:21