TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Naujienos

Kūrybinių darbų parodos „Daiktai ir jų istorijos“ („Histoires d‘Objets“) atidarymas

2016-10-25

 

Spalio 25 d. Lietuvos edukologijos universiteto, Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto Technologinio ugdymo katedros galerijoje "Verdenė" vyko Vilniaus Žirmūnų gimnazijos mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų parodos "Daiktai ir jų istorijos" ("Histoires d'Objets") atidarymas. 

 

Tai integruotas technologijų-prancūzų kalbos projektas.

Mokytojai: Vaida Gailiūnienė, Marija Zarembienė, Edvardas, Bortkevičius.

 

"Kiekvienas daiktas ar pavadinimas turi savo istoriją, kilmę, reikšmę, bet dažnai mes apie tai nepagalvojame. Vis tik būtų įdomu sužinoti, kodėl juos įvardinantys žodžiai, kaip antai koljė, krusanas, ekleras, bagetė, vartojami mūsų kasdieninėje lietuvių kalboje. Juk koljė - tai karoliai, krusanas - raguolis, ekleras - plikytas pyragaitis, o bagetė - prancūziškas batonas", - kalbėjo technologijų mokytoja Vaida Gailiūnienė.

 

Visi išvardinti pavadinimai yra kilę iš prancūzų kalbos, todėl pasitelkus šią kalbą mokytojams ir kilo mintis pristatyti daiktus ir jų pavadinimus, kurie asocijuojasi su Prancūzija. Parodos autorių tikslas buvo daiktus, žodžius pristatyti šiek tiek kitaip: blynams sukurti mentelę, pyragėliui pasiūti pagalvėlę, prancūzišką batoną paversti į pieštukinę. 

 

Parodą aplankyti galite iki lapkričio 5 d.

 

      

 
 
Informacija atnaujinta: 2016-10-25 16:40