TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Kitos praktikos

2015 m. birželio 19 d. Technologijų ir technologinio ugdymo katedros studentai drauge su lektore Lina Ringeliene vasaros praktikos metu lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Naujajame arsenale aplankė lietuvių liaudies meno ekspoziciją, Senajame arsenale- parodą “Absoliuti tekstilė". Studentai taip pat lankėsi  Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijoje „Židinys" bei tekstilės galerijoje "Artifex". "Židinio" galerijoje susipažino su A. Tamošaičio XX a. 3–4 deš. surinktais XIX–XX a. I p. lietuvių liaudies audiniais, juostomis ir drabužių rinkiniais, pačių dailininkų sukurtais kilimais, gobelenais, tapybos ir grafikos darbais. Tamošaičių kūriniai atspindi tradicijų tąsą šiuolaikinėje dailėje, lietuvių išeivijos puoselėtus tautiškumo bruožus. Parodoje "Absoliuti tekstilė" studentai dalyvavo socialinio meno projekte: kartu su kitais parodos lankytojais audė gobeleną "Gedimino pilis". Tai buvo puiki galimybė pritaikyti dizaino ir dailės technologijų paskaitose įgytas žinias ir įgūdžius. 
 
foto1 3 23
 
Daugiau nuotraukų galite pamatyti 

2013 m. spalio 17 d. 233 auditorijoje Technologijų pedagogikos IV kurso studentė Vingailė Šidlauskaitė ir III kurso studentė Danutė Glaveckaitė kvietė visus dėstytojus ir studentus sudalyvauti paskaitoje, kurioje pasakojo apie atliktą Erasmus praktiką Prancūzijoje ir dalyvavimą programoje "Work and travel USA".
 
  

2013 m. birželio 17–20 d. LEU mokymo bazėje „Tamošava" vyko I k. technologijų pedagogikos specialybės studentų konstrukcinių medžiagų dalyko mokomoji praktika. Praktikos metu studentai išbandė įvairias konstrukcines medžiagas atlikdami individualius kūrybinius darbus, dalyvavo bendruose kūrybiniuose projektuose ir dalinosi patirtimi. Taip pat studentai susipažino su gamtinės medžiagos įvairove ir pagilino teorines bei praktines fitodizaino dalyko žinias.
 
     
  

2013 m. vasarą technologijų pedagogikos specialybės I k. studentams vyko Dizaino ir dailės technologijų dalyko mokomoji vasaros praktika. Praktikos metu aplankytas Lietuvos nacionalinis muziejus ir Anastazijos ir Antano Tamošaičių muziejus, susipažinta su muziejų ekspozicijomis. 
I k. studentai prie Lietuvos nacionalinio muziejaus
I k. studentai Tamošaičių muziejuje kartu su praktikos vadove lekt. Lina Ringeliene ir su Anastazijos Tamošaitienės seserimi Aldona Veselkiene bei jos sūnumi (Tamošaitienės krikšto sūnumi) 
 
Daugiau nuotraukų žr.  

2012 m. lapkričio 15 d. technologijų edukologijos specialybės IV k. studentė Raminta Navikaitė studentams pristatė įspūdžius iš maisto technologijų dalyko vasaros praktikos, atliktos Nicoje (Prancūzija).
 
 

2012 m. vasarą technologijų pedagogikos specialybės I k. studentams vyko Dizaino ir dailės technologijų dalyko mokomoji vasaros praktika. Praktikos metu buvo aplankytas Lietuvos nacionalinis muziejus, Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija. Susipažinta su liaudies meno palikimu, Tamošaičių kūryba bei audimo staklėmis technika.
 
Praktikos vadovė: lekt. L. Ringelienė
 
Praktikos akimirkos
I k. technologijų pedagogikos specialybės studentės kartu su praktikos vadove lekt. L. Ringeliene
 
      

2012 m. birželio 18–22 d. LEU mokymo bazėje „Tamošava" vyko I kurso technologijų pedagogikos specialybės studentų konstrukcinių medžiagų dalyko mokomoji praktika ir Vilniaus miesto Žvėryno gimnazijos, Juodšilių Šilo gimnazijos, Trakų Vokės vidurinės mokyklos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinių vasaros stovykla, kurioje technologijų pedagogikos programos dėstytojai, katedros socialiniai partneriai, mokytojai ir mokiniai pasidalino gerąja patirtimi, dalyvavo bendrose veiklose.

Stovyklos iniciatorė lekt. dr. Inga Kepalienė dalyviams pristatė mokymus „Lėlės iš gipso ir kitų atraižėlių...", katedros dėstytojos lekt. Lina Ringelienė ir III kurso technologijų edukologijos studentai  Donatas Mekas ir Gaudvydas Norkūnas organizavo kūrybines dirbtuves gamtoje, pristatė projektą „Žemės menas", lekt. Rūta Indičianskienė ir III kurso technologijų pedagogikos studentės Brigita Geringaitė su Karolina Rapkauskaite stovyklos dalyvius įtraukė į kūrybą iš antrinių žaliavų, plastiko atliekos virto puikiais papuošalais bei aksesuarais. Lekt. Lina Ringelienė visus stovyklos dalyvius paskatino sukurti draugystės tinklą iš „laikraštinių siūlų".

I kurso studentai, atlikdami konstrukcinių medžiagų praktiką, ne tik išbandė įvairias konstrukcines medžiagas, dalyvavo kūrybiniuose projektuose, bet ir susipažino su gamtinės medžiagos įvairove, pagilino teorines žinias. Į stovyklos veiklą puikiai įsiliejo II kurso technologijų pedagogikos studentės, jos mokėsi mokyti ir puikiai pagelbėjo organizuojant įvairias veiklas.

Stovykloje sulaukėme ir katedros partnerių - floristikos subtilybių mokė Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Nijolė Kutkienė  ir technologijų edukologijos V kurso ištęstinių studijų studentė Snieguolė Lazickienė.

Tvarką ir gerą atmosferą stovykloje padėjo palaikyti Juodšilių Šilo gimnazijos mokytoja Natalija Zareckaja, Chemijos ir technologinio ugdymo katedros darbuotojos Violeta Bakytė, Brigita Vainorytė.  Stovyklos veikloje netrūko ir pašnekesių prie laužo, mokinių, studentų grupių viktorinų ir žinoma smagios veiklos: mankštos, maudynių, bendrai gamintų pietų, ekskursijų, vertingų pažinčių bei kitų veiklų apie kurias stovyklos dalyviai prisimena atsiliepimuose.
 
Praktikos vadovė lekt. dr. Inga Kepalienė
 
Stovyklos akimirkos
     
   
Daugiau nuotraukų žiūrėti
 
Jolanta Telšinskaitė, I kurso studentė
 
„Birželio mėnesį 18-22 dienomis vykusioje vasaros konstrukcinių medžiagų praktikos metu praleidau įdomias ir smagias akimirkas. Turėjom daug įdomios veiklos bei įsigijom naujų pažįstamų ir geriau susibendravom. Pirmą  praktikos dieną turėjome įdomų užsiėmimą, gaminome iš gipso ir kitų konstrukcinių medžiagų lėles. Vakare smagiai praleidome laiką prie laužo žaisdami žaidimus bei visi susipažinome. Visas kitas dienas darėme įvairias veiklas: floristinius drabužius, susipažinome su augalais bei juos pristatėme. Laisvą laiką taip pat praleidome linksmai, bei įdomiai. Buvo prie laužo, gaminomės valgyt, bendravome. Man patiko praleistas laikas kartu“.
 
Almina Kavaliauskaitė, I kurso studentė

„Vasaros konstrukcinių medžiagų praktikos metu praleidau smagias ir įdomias dienas. Turėjom daug naujos patirties ir išmokom daug naujų ir įdomių dalykų. Pirmąją praktikos dieną pradėjome gaminti iš gipso ir kitų konstrukcinių medžiagų lėles, kurias vis gražinome ir kitomis praktikos dienomis, turėdami laisvo laiko. Taip pat praktikos metu kūrėme gamtoje žemės meno tema, pasiskirstę į tris grupeles sukūrėme tris puikius kūrinius. Šios ir kitos praktikos metu atliktos veiklos labai patiko. Buvo smagu susipažinti su naujais žmonėmis, kartu praleisti laiką stovykloje. Labai džiaugiuosi, kad čia atvykau. Tikrai buvo labai smagu ir įdomu, norėčiau čia sugrįžti ir vėl“.
 
Donatas Mekas,  III kurso studentas

„Buvo įdomu pritaikyti universitete įgautas teorines žinias praktikoje. Gana greit suradome bendrą kalbą su moksleivėmis todėl nekilo jokių sunkumų bendraujant. Studentės noriai ir draugiškai dirbo tarpusavyje ir su mokytojais. Laikas prabėgo labai greit kvapą gniaužiančio grožio stovykloje. Manau šioje praktikoje įgautos žinios bus neįkainojamos dirbant mokykloje“.
 
Rasa Burkaitė, I kurso studentė

„Vasaros konstrukcinių medžiagų praktika buvo vertinga, nes susipažinau su mokiniais, II ir III kurso studentais bei daugiau bendravome su dėstytojomis. Tamošavoje ne tik linksmai leidau laiką, bet ir atlikome nemažai kūrybinių darbų. Kūrėme drabužius iš augalų, aksesuarus iš plastikinių butelių, lėlytes iš gipso. Lėlytė buvo pats įdomiausias sukurtas darbelis, kuris sužavėjo mane.  Be to, manau, kad tokius kūrybinius darbus galėsiu panaudoti mokinant mokinius. Tai tinka ne tik paaugliams, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Galėtų būti ir daugiau tokių praktikų. Ši praktika praturtino mano žinių akiratį“.
 
Austėja Žaliukaitė, mokinė

„Išvykoje į Tamošavą man labiausiai patiko kolektyvas. Visi draugiški, komunikabilūs, norintys ir gebantys dirbti kartu. Užduotys buvo įdomios, nors kai kurios buvo šioks toks iššūkis, reikalaujantis daugiau kantrybės ir kruopštumo. Patiko vakarai prie laužo. Kitų dalyvių nuomonei lankstūs vadovai, be konfliktų viską derinantys su jais. Buvo šaunu, kad turėjome  ir laisvalaikio, nes nuolatinis darbelių darymas taip pat vargina. Ko gero, labiausiai patikęs užsiėmimas buvo maisto gaminimas, nors kiti taip pat buvo įdomūs ir  įtraukiantys. Su mielu noru dar kartą sudalyvaučiau tokioje stovykloje“.
 
Evelina Buivydaitė, I kurso studentė
 
„Vasaros praktiką atlikome Tamošavoje – gamtos ir kūrybos kampelyje ant ežero kranto.  Kūrėme lėles, avangardinius papuošalus iš plastiko, rišome laikraščių siūlų kilimą. Profesionalios floristės mokė gaminti tūrines kompozicijas, padėjo įgyvendinti idėjas. Gamtos apsuptyje kūrėme žemės meną. Daug išmokome, pagilinome žinias, pasidalinome informacija, mokėmės ir mokėme. Galėjome įgyvendinti idėjas ir realybe paversti fantazijas. Bendradarbiaudami susipažinome su mokiniais, kitų kursų studentais, šiltai ir nuoširdžiai pabendravome su dėstytojais. Dienomis grožėjomės gamta, bandėme ežero vandenį, žaidėme žaidimus. Saulėtus vakarus leidome prie laužo. Draugiški žmonės ir kūrybinga atmosfera – pats tinkamiausias derinys darbui ir poilsiui. Puikiai praleidome laiką. Mielai sugrįžčiau dar kartą...“.
 

2011 m. birželio mėn. technologijų pedagogikos  I k. studentams vyko Dizaino ir dailės technologijų dalyko mokomoji vasaros praktika. Praktikos metu studentai nagrinėjo Lietuvos liaudies, saviveiklinį ir mėgėjų taikomąjį meną, gilino dizaino istorijos žinias, studijavo tekstilės technikas. 
 
Buvo aplankytos Lietuvos Nacionalinio Muziejaus Naujojo arsenalo ekspozicijos (Lietuvos valstiečių buities kultūra: Interjero tekstilė ir drabužiai, Lietuvos valstiečių buities kultūra: Interjeras, Kryždirbystė) ir Senąjame arsenale tuo metu vykusios parodos  iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos („Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.”, „Art deco stilius (1918—1939)”). Kiekvienas studentas savarankiškai surinko apie 20 lietuvių liaudies, saviveiklinio ir megėjų taikomojo meno eksponatų pavyzdžių (nuotraukų ir piešinių) iš privačios aplinkos ir regioninių etnografinių muziejų.
 
Rugsėjo mėn. įvyko praktikos darbų paroda-peržiūra. Praktikos vadovė lekt. L. Ringelienė.
 
Praktikos akimirkos
     

 


2011 m. birželio 15–17 d. LEU mokymo bazėje "Tamošava" I kurso nuolatinių studijų technologijų pedagogikos specialybės studentai atliko fitodizaino mokomąją praktiką. Studentai rinko gamtinę medžiagą, tinkančią floristinėms kompozicijoms, augalus herbariumui, sukūrė floristinį kilimą, dekoravo mokymo bazės kiemelį.

 

Praktikos vadovė lekt. dr. I. Kepalienė

 

Praktikos akimirkos

     

 


2010 m. rugpjūčio 23–27 d. Trakų rajone esančioje LEU mokomojoje bazėje vyko fitodizaino vasaros praktika, kuriai vadovavo  lekt. dr. I. Kepalienė ir vyresn. laborantė B. Vainorytė. Jos metu technologijų edukologijos specialybės I k. nuolatinių studijų studentai rinko augalinę medžiagą herbarams ir floristinėms kompozicijoms, naudodami literatūrą atpažino įvairius augalus. Jie taip pat kūrė originalius floristinius kilimus bei drabužius, įvairius aksesuarus naudodami mokomojoje bazėje surinktą augalinę medžiagą.

Studentai po sukurtų floristinių drabužių pristatymo

Daugiau nuotraukų žiūrėti čia

 


2010 m. vasarą technologijų edukologijos specialybės I k. nuolatinių studijų studentai atliko lietuvių etnografinės dailės ir tekstilės technologijų praktiką „Lietuvių etnografinės dailės pavyzdžių rinkimas ir analizavimas".

 

Praktikos vadovė lekt. L. Ringelienė

 

Spalio 11–12 d. studentai surengė parodą, kurioje pristatė šios praktikos darbo rezultatus.

 


2010 m. vasarą II k. technologijų edukologijos specialybės nuolatinių studijų studentės atliko siuvinių konstravimo ir technologijos vasaros praktiką „Kūrybinio darbo, atlikto skiautinių technika, projektas".

 

Praktikos vadovė lekt. R. Indičianskienė

 

Spalio 11–12 d. studentai surengė parodą, kurioje pristatė šios praktikos darbo rezultatus.

 

     

 


2010 m. vasarą III k. technologijų edukologijos specialybės nuolatinių studijų studentės atliko siuvinių konstravimo ir technologijos, jo mokymo metodikos vasaros praktiką „Stalo baltinių siuvimas maisto gamybos technologijų pratyboms".

 

Praktikos vadovė lekt. R. Indičianskienė

 


2010 m. vasarą III k. technologijų edukologijos specialybės nuolatinių studijų studentės atliko maisto technologijų praktiką. Praktikos metu atlikti darbai buvo pristatyti „Sodo kraitėje".

 

Praktikos vadovė doc. dr. D. Gudavičiūtė

Informacija atnaujinta: 2015-10-08 12:18