TECHNOLOGIJŲ IR TECHNOLOGINIO
UGDYMO KATEDRA
 

Erasmus studijos

Technologijų ir technologinio ugdymo katedros studentai turi galimybę vykti studijuoti į šiuos užsienio universtetus pagal Erasmus mainų programą:

 

Valstybė Aukštoji mokykla Studijų sritis
Latvija Latvia University of Agriculture Technologijos ir dailė (buities kultūra)
Malta University of Malta Buities kultūra
Slovėnija Univerza v Ljubljani Buities kultūra

 

Platesnė informacija apie galimybes išvykti studijuoti į užsienio universitetus pateikiama Tarptautinių ryšių skyriuje.


Technologijų ir technologinio ugdymo katedros dėstytojai taip pat turi galimybę vykti studijuoti į šiuos užsienio universtetus pagal Erasmus mainų programą, skirtą akademiniam personalui:

 

Valstybė Aukštoji mokykla Studijų sritis
Latvija Latvia University of Agriculture Technologijos ir dailė (buities kultūra)
Malta University of Malta Buities kultūra
Slovėnija Univerza v Ljubljani Buities kultūra

 

Platesnė informacija apie galimybes išvykti į užsienio universitetus pateikiama Tarptautinių ryšių skyriuje.


2013 m. sausio-kovo mėn. technologijų edukologijos specialybės IV k. studentė Alina Vabals buvo išvykusi atlikti pedagoginės praktikos į Slovėnijos sostinėje esančią OŠ Danile Kumar tarptautinę mokyklą.

Alina Vabals: „Praktikos atlikimas mokykloje užsienyje suteikia neįkainojamą patirtį ir kiekvieną dieną dovanoja daugelį neužmirštamų įspūdžių, kuriuos suteikia dalyvavimas aktyviame mokyklos gyvenime ir moksleivių iš viso pasaulio pažinimas. Linkiu visiems ateityje būtinai pabandyti Erasmus programos siūlomą galimybę atlikti praktiką svetur!“.

 


2011–2012 m. m. ištęstinių studijų technologijų edukologijos specialybės III k. studentas Mindaugas Statkus pagal Erasmus mainų programą buvo išvykęs studijuoti į Maltos universitetą (Malta).

 

Mindaugas Statkus: „Erasmus programa – tai unikali galimybė praplėsti akiratį svečioje šalyje, bei įgyti neįkainojamos patirties ugdant specialybės įgūdžius bei lavinant tarpkultūrinius bendravimo ypatumus, kurių šiam greitai besikeičiančiam pasaulyje gyvybiškai reikia, kad galėtum konkuruoti su kitais. Lietuvoje studijuojantiems technologijų pedagogikos specialybę ir norintiems praplėsti savo studijas tarptautine praktika, bei pramokti anglų kalbos, Maltos universitetas tam puikiausiai tinka. Nors ten  tikslaus specialybės atitikmens nėra, tačiau tikslas pasiekiamas pritaikius dėstomus Dizaino ir technologijų studijų programos dalykus bei teorinius pedagogikos dalykus. Reikėtų pastebėti, kad dėl nedidelio studentų skaičiaus šioje studijų programoje ypatingas dėmesys skiriamas atvykusiems Erasmus studentams. Tad visus studijuojančius technologijų pedagogikos specialybę patariu pasinaudoti šia galimybe ir vyti šalin visas baimes, kurios kyla iš nežinomybės, nes laikas praleistas studijuojant užsienyje paliks neišdildomą pėdsaką jūsų asmenybėje bei gyvenime“.

 

Daugiau Mindaugo Statkaus įspūdžių apie studijas Maltoje skaitykite 15min.lt portale.

 


2012 m. spalio 3 d. IV k. technologijų edukologijos specialybės studentės Dominyka Grucytė ir Alina Vabals GMF studentams skaitė pranešimą apie Erasmus studijas Slovėnijos Liublijanos universitete.

 

 


2011–2012 m. m. pavasario semestrą III k. technologijų edukologijos specialybės studentės Dominyka Grucytė ir Alina Vabals pagal Erasmus mainų programą buvo išvykusios studijuoti į Liublijanos universitetą (Slovėnija).

 

Dominyka Grucytė: „Semestras Slovėnijoje prabėgo labai greitai, prisiminimai lieka tik patys geriausi ir šilčiausi. Tikrai nesigailiu pasinaudojusi šia galimybe pasimokyti užsienio universitete ir visiems jaunesniems mūsų specialybės studentams, dar turintiems galimybę tai padaryti, tikrai siūlau ir rekomenduoju eiti, dalyvauti, bandyti ir įgyti daug naujos patirties studijuojant užsienyje!“.

Liublijanos universitete po projekto apie šalių virtuves pristatymo su Erasmus mainų programos dalyviais

Dominyka ir Alina gamina lietuviškus patiekalus Liublijanos universiteto maisto technologijų laboratorijoje

 


2011 m. kovo mėnesį technologijų edukologijos specialybės studentė Brigita Vainorytė kartu su geografijos specialybės studentais Salomėja Lukaite ir Mantu Karanausku dalyvavo Erasmus intensyvioje programoje „SH4K” (Mokslas vaikams) Vienos pedagoginiame universitete. „SH4K“ kursai – tai projektas, kuris skirtas įvairių šalių būsimiems pedagogams, padėjęs įgyti naujų žinių, kaip vaikams mokslo žinias galima pademonstruoti vaizdžiai. 

 

Programoje dalyvavo 30 studentų iš Kipro, Graikijos, Portugalijos, Rumunijos, Belgijos, Suomijos ir Austrijos. Atvykus į Vienos pedagoginį universitetą mus maloniai sutiko programos koordinatotė Ingrid Hantsck. Ji programos dalyviams aprodė universitetą, pristatė mūsų būsimą veiklą universitete.Beveik tris savaites kasdien keliavome į universitą, kur klausydavome po dvi paskaitas gamtamokslinėmis temomis. Iš pradžių buvo tikras įššūkis, kuomet paskaitų metu tekdavo bendrauti su skirtingų šalių atstovais kai darbas vykdavo grupėse. Tačiau visiems dalyviams esant labai draugiškiems rodos ir kalbos barjero problema išnyko.

 

Paskaitas skaitė dėstytojai daugiausia iš tų šalių universitetų, kurių studentai buvo šios programos dalyviai. Gamtos mokslų fakulteto prodekanas Dalius Dapkus taip pat apsilankė Vienos pedagoginiame universitete. Paskaitų metu dėstytojai dažniausiai dalyvius suskirstydavo į grupeles ir mums tekdavo stebėti, atlikinėti ir vertinti įvairius ekperimentus, kuriuos galima panaudoti pamokose taip sudominant moksleivius ir skatinant jų smalsumą.

 

Asmeniškai mus labai sužavėjo austro Wolfgang Zechmeister paskaita apie Austrijos geografinę padėtį ir energetiką. Tap pat buvo labai įdomi paskaita ir dėstytojo iš Čekijos, kuris papasakojo, kaip galima kūrybingai panaudoti žmogaus kūną paaiškinant tam tikrus gamtos dėsningumas, kaip pavyzdžiui gravitacija. Džiaugiamės, kad užsiėmimai vyko ne tik universitete. Vieną dieną visi keliavome į Vienos technikos muziejų, kur turėjome ne tik nudžiuginti akį eksponatais, bet ir atlikti tam tikras užduotis – atsakyti į klausimus apie muziejaus eksponatus. Taip pat tuėjome galimybę apsilankyti Vienos energijos namuose, kur darbuotojai mums pristatė, kaip Viena aprūpinama energija, kaip ją reikia taupyti.

 

Programos kuratorė mus maloniai nustebino pasiūlydama vizitą į pradinę mokyklą. Pabendravome su mokytojais ir moksleiviais, apžiūrėjome mokyklos patalpas, susipažinome su Austrijos švietimo sistema.

 

Žinoma, ne vien paskaitomis buvome gyvi. Viena savo kultūrinių, architektūrinių paminklų gausa traukia turistus kaip traukė ir mus. Taigi vos turėdami laisvą minutę keliaudavom į miesto centrą. Mus pakerėjo pastatų didingumas bei rūmų gausa ir gotikinės bažnyčios, kurios tiesė savo bokštus į dangų. Tiesą pasakius muziejų gausa apsunkino gyvenimą, jų Vienoje tiek daug! Ir kiekvienas atrodė vis didesnis ir turintis turtingesnę ekspoziciją. Labai įspūdingi pasirodė gamtos istorijos muziejus, kuriame pilna įvairių rūšių žuvų, ryklių, beždžionių, drugelių, dramblių ir kitų gyvūnų iškamšų, meno istorijos muziejus, kurio paveikslų gausai apžvelgti reikia net visos dienos. Labai džiaugiamės, kad apsilankėme Vienos karališkojo orkestro Bacho ir Štrauso muzikos koncerte Vienos koncertų rūmuose. Taip pats su kitais studentais vieną savaitgalį skyrėme kelionei į Slovakijos sostinę Bratislavą.

 

Dienos Vienoje suteikė galimybę pamatyti miestą, sužinoti naujų mokymo metodų, bei svarbiausia leido rasti naujus draugus.

 

Brigita Vainorytė, Salomėja Lukaitė, Mantas Karanauskas

 


Erasmus intensyvios programos „SH4K” dalyviai, Viena, Austrija, 2011 m.

 


2009–2010 m. m. rudens semestrą II k. technologijų edukologijos specialybės studentės Brigita Vainorytė ir Gitana Pinkauskaitė praleido Maltoje. Studentės pagal Erasmus mainų programą buvo išvykusios studijuoti į Maltos universitetą. Jų įspūdžius apie studijas galite pamatyti filmuotoje medžiagoje.

 

Informacija atnaujinta: 2013-11-03 22:22